portaria

OSDonate

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας

Ποσό - Amount:

received 416187822468156

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Beach Volley Junior Regional K17-K19 της ΕΣΠΑΑΑ

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τουρνουά Beach Volley Junior Regional K17-K19  της ΕΣΠΑΑΑ που πραγματοποιήθηκε στις 10-11 Ιουλίου στις εγκαταστάσεις του Anima Club στην Ανάβυσσο.

 Στην κατηγορία Κ19  Εφήβων  οι Παλαιολόγος Δημήτρης και Μαζωνάκης Αλέξανδρος  αναδείχτηκαν πρώτοι, με δυο νίκες, δεύτεροι οι Μπαλίνης Αλέξανδρος  και Στόγιας Σταύρος και τρίτοι οι Καναγκίνης Αρίσταρχος με τον Αλεξόπουλο Ανδρέα.

Στην κατηγορία Κ17 παίδων ο Μπαλίνης Αλέξανδρος με τον συμπαίκτη του Στόγια Σταύρο ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου.

Στην κατηγορία Κ17 κορασίδων οι Ζαρκάδα Αδαμαντία με την Λουκά Αμαλία νίκησαν με 2-0 (21-15, 21-15) σετ τις δίδυμες αδελφές Λιέπουρη Ισιδώρα και Ειρήνη κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

Ενώ στην κατηγορία Κ19 νεανίδων οι Ζαρκάδα Αδαμαντία με την Χαραλαμποπούλου Μαρία κέρδισαν με 2-0 σετ τις Ψηφογιάννη Χρύσα και Ραγκούση Μαρία  κατακτόντας την πρώτη θέση .

Στους νικητές απονεμήθηκαν μετάλλια και μοιράστηκαν πλούσια δώρα από τους χορηγούς όπως: γυαλιά uvex, δωροεπιταγές από το κατάστημα VOLLEY PLUS και σε όλους τους συμμετέχοντες καπελάκια.

Το διοικητικό συμβούλιο της ΕΣ.Π.Α.Α.Α ευχαριστεί τον κ. Παύλο Μπελιγράτη για την παραχώρηση των εγκαταστάσεων του Anima Club και την υπέροχη φιλοξενία. 

Καθώς και τους χορηγούς uvex, VOLLEY PLUS και gala για την υποστήριξη τους στην διοργάνωση. Επίσης τους διαιτητές που συμμετείχαν Βαρατάσης Φ., Κατερλή Χ., Κυργιαλάνη Β., Λιδωρικιώτη Έλ., Μυλωνά Κ. και Παπαθανασίου Θ. καθώς και όλους του αθλητές/αθλήτριες και εύχεται σε όλους καλό καλοκαίρι.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία ήταν τα εξής:

Κ19 ΕΦΗΒΩΝ

Ταμπλώ Ομίλων

Match No Court Date Time Team A Team B Result Duration

1 2 10-Ιουλ 9.30 Παλαιολόγος Δ. - Μαζωνάκης Αλ. vs Καναγκίνης Αρ. - Αλεξόπουλος Αν. 2 - 0 ( 21 - 3 , 21 - 16 , - ) 29'

2 2 10-Ιουλ 10.45 Παλαιολόγος Δ. - Μαζωνάκης Αλ. vs Μπαλίνης Αλ. - Στόγιας Στ. 2 - 0 ( 21 - 11 , 21 - 14 , - ) 29'

3 2 10-Ιουλ Καναγκίνης Αρ. - Αλεξόπουλος Αν. vs Μπαλίνης Αλ. - Στόγιας Στ. 1 - 2 ( 16 - 21 , 21 - 17 , 12 - 15 ) 48'

 

Τελική Κατάταξη

Rank Team

1 Παλαιολόγος Δ. - Μαζωνάκης Αλ.

2 Μπαλίνης Αλ. - Στόγιας Στ.

3 Καναγκίνης Αρ. - Αλεξόπουλος Αν.

 

 

 

 

 

Κ17 ΠΑΙΔΩΝ 

Τελική Κατάταξη

Rank Team

1 Μπαλίνης Αλ. - Στόγιας Στ.

2 Καναγκίνης Αρ. - Αλεξόπουλος Αν.

 

 

 

 

 

 Κ17 Κορασίδων

Ταμπλώ Ομίλων

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ

1 Αναγνωστοπούλου Αν. - Παρίση Κ.  

2 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ.  

3 Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ.  

4 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ.  

5 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ.  

6 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ.  

7 Οικονομοπούλου Μ. - Παντούδη Δ.  

8 Αρμόνη Χ. - Αρμόνη Χρ.  

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Match No Phase Court Date Time Team A Team B Result Duration

1 Α  όμιλος / α 1 10-Ιουλ 9.45 Αναγνωστοπούλου Αν. - Παρίση Κ. vs Αρμόνη Χ. - Αρμόνη Χρ. 0 - 2 ( 22 - 20 , 16 - 21 , - ) 24'

2 Α  όμιλος / α 1 10-Ιουλ 10.30 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. vs Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. 2 - 0 ( 21 - 16 , 21 - 8 , - ) 29'

3 Β  όμιλος / α 1 10-Ιουλ 11.05 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ. vs Οικονομοπούλου Μ. - Παντούδη Δ. 0 - 2 ( 11 - 21 , 3 - 21 , - ) 27'

4 Β  όμιλος / α 1 10-Ιουλ 11.40 Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ. vs Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 2 - 0 ( 21 - 14 , 21 - 6 , - ) 33'

5 Α  όμιλος / β 1 10-Ιουλ 12.25 Αναγνωστοπούλου Αν. - Παρίση Κ. vs Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. 2 - 1 ( 21 - 9 , 19 - 21 , 15 - 12 ) 44'

6 Α  όμιλος / β 1 10-Ιουλ 13.20 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. vs Αρμόνη Χ. - Αρμόνη Χρ. 2 - 0 ( 21 - 6 , 21 - 17 , - ) 29'

7 Β  όμιλος / β 1 10-Ιουλ 14.00 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ. vs Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 0 2 ( 1 - 21 , 3 - 21 , - ) 24'

8 Β  όμιλος / β 1 10-Ιουλ 14.30 Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ. vs Οικονομοπούλου Μ. - Παντούδη Δ. 2 - 0 ( 21 - 10 , 21 - 10 , - ) 29'

9 Α  όμιλος / γ 1 10-Ιουλ 15.10 Αναγνωστοπούλου Αν. - Παρίση Κ. vs Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. 0 - 2 ( 10 - 21 , 9 - 21 , - ) 22'

10 Α  όμιλος / γ 1 10-Ιουλ 15.30 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. vs Αρμόνη Χ. - Αρμόνη Χρ. 0 - 2 ( 11 - 21 , 17 - 21 , - ) 34'

11 Β  όμιλος / γ 1 10-Ιουλ 15.47 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ. vs Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ. 0 - 2 ( 2 - 21 , 2 - 21 , - ) 34'

12 Β  όμιλος / γ 1 10-Ιουλ 16.15 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. vs Οικονομοπούλου Μ. - Παντούδη Δ. 2 - 0 ( 21 - 15 , 21 - 13 , - ) 30'

13 Semi Final 1 10-Ιουλ Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. vs Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 0 - 2 ( 17 - 21 , 21 - 15 , 9 - 15 ) 44'

14 Semi Final 1 10-Ιουλ 16.55 Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ. vs Αρμόνη Χ. - Αρμόνη Χρ. 2 - 0 ( 21 - 4 , 21 - 5 , - ) 26'

15 FINAL 1 10-Ιουλ Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. vs Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ. 0 - 2 ( 15 - 21 , 15 - 21 , - ) 34'

 

Τελική Κατάταξη

Κατάταξη Ομάδες

1 Ζαρκάδα Αδ. - Λουκά Αμ.

2 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 

3 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ.

3 Αρμόνη Χ. - Αρμόνη Χρ.

5 Αναγνωστοπούλου Αν. - Παρίση Κ.

5 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ.

7 Οικονομοπούλου Μ. - Παντούδη Δ.

7 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ.

 

 

 

 

 Κ19 Νεανίδων

Ταμπλώ Ομίλων

Rank Team

1 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 

2 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ.

3 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ.

4 Τσαμάκη Δ. - Σπυριδαντωνάκη Αγγ.

5 Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ.

6 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ.

 

GROUP A

   

Rank Team

No1 Α1 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 

No4 Α2 Τσαμάκη Δ. - Σπυριδαντωνάκη Αγγ.

No5 Α3 Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ.

 

GROUP B

   

Rank Team

No2 Β1 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ.

No3 Β2 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ.

No6 Β3 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ.

Phase Court Date Time Team A Team B Result

Ι 1 11-Ιουλ 9.45 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. vs Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ. 0 - 2 ( 13 - 21 , 15 - 21 , - , )

ι 1 11-Ιουλ 10.30 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. vs Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ. 2 - 0 ( 21 - 6 , 21 - 8 , - , )

ι 1 11-Ιουλ 11.00 Τσαμάκη Δ. - Σπυριδαντωνάκη Αγγ. vs Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ. 0 - 2 ( 10 - 21 , 6 - 21 , - , )

ι 1 11-Ιουλ 11.55 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. vs Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ. 2 - 0 ( 21 - 8 , 21 - 10 , - , )

ι 1 11-Ιουλ 12.05 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. vs Τσαμάκη Δ. - Σπυριδαντωνάκη Αγγ. 2 - 0 ( 21 - 10 , 21 - 5 , - , )

ι 1 11-Ιουλ 12.40 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. vs Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. 2 - 0 ( 21 - 15 , 21 - 11 , - , )

Semi Final 1 11-Ιουλ 13.40 Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ. vs Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. 2 - 0 ( 21 - 10 , 21 - 10 , - , )

Semi Final 2 11-Ιουλ 13.40 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. vs Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 2 - 1 ( 13 - 21 , 22 - 20 , 15 - 13 , )

3/4 Final 2 11-Ιουλ 15.00 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ. vs Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 2 - 0 ( 21 - 0 , 21 - 0 , - , )

FINAL 1 11-Ιουλ 15.00 Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ. vs Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ. 2 - 0 ( 21 - 12 , 21 - 4 , - , )

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Κατάταξη Ομάδες

1 Ζαρκάδα Αδ. - Χαραλαμποπούλου Μ.

2 Ψηφογιάννη Χ. - Ραγκούση Μ.

3 Κοκκινάκη Αν. - Σπυριδαντωνάκη Δ.

4 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 

5 Τσαμάκη Δ. - Σπυριδαντωνάκη Αγγ.

5 Λούη Ιωαν. - Μιχαλοπούλου Ευσ.