To πρόγραμμα του CEV Continental Cup - Pool D
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Επικυρώθηκε το αγωνιστικό πρόγραμμα του D' ομίλου του CEV Continental Cup που θα ξεκινήσει το πρωί του Σαββάτου (22/6) και θα ολοκληρωθεί αργά το απόγευμα της Κυριακής (23/6) στις εγκαταστάσεις του «Καράβι Club» στο Σχινιά.
Η Δημόσια Τηλεόραση θα είναι δίπλα σε ακόμα μία μεγάλη διοργάνωση του μπιτς βόλεϊ και θα μεταδόσει από την Ε.Ρ.Τ. SPORTS τους αγώνες του Σαββάτου (22/6) από τις 17.00 έως και τις 18.30.
Οι γυναικείες Εθνικές ομάδες θα κάνουν πρεμιέρα το Σάββατο (22/6, 12.30). Αν Αρβανίτη/Καραγκούνη και Μαναβή/Τσοπούλου πάρουν ισάριθμες νίκες επί της Πορτογαλίας, τότε θα αγωνιστούν πάλι το απόγευμα με την νικήτρια χώρα του άλλου ζευγαριού Αυστρία - Κόσοβο. Αν η Ελλάδα ηττηθεί από την Πορτογαλία, τότε θα αγωνιστεί πάλι την Κυριακή (23/6).
Αν στα δύο παιχνίδια Ελλάδας - Πορτογαλίας κάθε χώρα πάρει από μία νίκη, τότε θα παίξουν πάλι το μεσημέρι του Σαββάτου για την πρόκριση.
Competition Schedule | |||||
DATE/TIME | MATCH # | TEAMS | DATE/TIME | MATCH # | TEAMS |
22.06/10.00' | M1 | TUR 1- KOS 2 | 22.06/10.00' | M1 | TUR 2 - KOS 1 |
22.06/10.50' | W1 | AUT 1 – KOS 2 | 22.06/10.50' | W1 | AUT 2 – KOS 1 |
22.06/11.40' | M2 | SWE 1- GRE 2 | 22.06/11.30' | M2 | SWE 2 – GRE 1 |
22.06/12.30' | W2 | GRE 1- POR 2 | 22.06/12.30' | W2 | GRE 2 - POR 1 |
22.06/13.20' | M1 | MRnk1-MRnk4 Golden Match(IF NEEDED) | 22.06/13.20' | M2 | MRnk2-MRnk3 Golden Match(IF NEEDED) |
22.06/14.10' | W1 | WRnk1-WRnk4 Golden Match(IF NEEDED) | 22.06/14.10' | W2 | WRnk2-WRnk3 Golden Match(IF NEEDED) |
22.06/16.00' | M3 | MWinner1-4 -MWinner2-3 | 22.06/16.00' | M3 | MWinner1-4 -MWinner2-3 |
22.06/17.00' | W3 | WWinner1-4 -WWinner2-3 | 22.06/17.00' | ||
22.06/17.50' | W3 | WWinner1-4 -WWinner2-3 | |||
22.06/18.40' | M3 | Mwinner 1-4 Mwinner 2-3 Golden Match(IF NEEDED) | |||
22.06/19.30' | W3 | Wwinner 1-4 Wwinner 2-3 Golden Match(IF NEEDED) | |||
DATE/TIME | MATCH # | TEAMS | DATE/TIME | MATCH # | TEAMS |
23.06/10.00' | W4 | WLoser 1-4 - WLoser 2-3 | 23.06/10.00' | W4 | WLoser 1-4 - WLoser 2-3 |
23.06/10.50' | M4 | MLoser 1-4 – Mloser 2-3 | 23.06/10.50' | M4 | MLoser 1-4 – Mloser 2-3 |
23.06/11.40' | W4 | WLoser 1-4-WLoser 2-3 Golden Match(IF NEEDED) | |||
23.06/12.30' | M4 | MLoser 1-4-MLoser 2-3 Golden Match(IF NEEDED) | |||
23.06/15.00' | W5 | Loser W 3-Winner W 4 | 23.06/15.00' | W5 | Loser W 3-Winner W 4 |
23.06/15.50' | M5 | Loser M 3-Winner M 4 | |||
23.06/16.40' | M5 | Loser M 3-Winner M 4 | |||
23.06/17.30' | W5 | Loser W 3-Winner W 4 Golden Match (if needed) | |||
23.06/18.20' | M5 | Loser M 3-Winner M 4 Golden Match (if needed) |
Σχετικά Άρθρα
- Το Ευρωπαϊκό καλεντάρι Beach Volley κατηγορίας Futures για τον Μάιο και τον Ιούνιο
- Χατζηνικολάου: «Η Κως και τα Δωδεκάνησα πήραν όλους τους τίτλους στους άνδρες»
- Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στην Κάριανη Καβάλας οι Κουρτίδης, Πασχαλέρης και οι νεαρές Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
- Χρυσές στην Κεφαλονιά οι Κουκουδίτσα και Λιόφτη (VIDEO)
- Πέμπτο χρυσό για Καλιόζη και Καρδούλια στην Κεφαλονιά (VIDEO)