portaria

OSDonate

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας

Ποσό - Amount:

received 416187822468156

Μιχελάκης και Μούχλιας επικράτησαν σε ένα συναρπαστικό τελικό

Ο Γιώργος Μιχελάκης και ο Βασίλης Μούχλιας υπερασπίστηκαν τον τίτλο που κατέκτησαν το 2018 στην παραλία Αντιρρίου και το 2019.
Το ελληνικό δίδυμο επικράτησε στον τελικό της διοργάνωσης μπροστά σε 500 θεατές με 2-0 (21-17, 22-20) σετ του Βασίλη Μανδηλάρη και του Φερνάντο Μπιλλήρη κάνοντας το repeat στο ANTIRRION MASTERS.

Ο τελικός ήταν συναρπαστικός με εντυπωσιακές άμυνες, επιθέσεις και παρά τον δυνατό αέρα, οι δύο ομάδες καθήλωσαν τους θεατές που γέμισαν τις κερκίδες του κεντρικού γηπέδου.

«Το Αντίρριο μας φέρνει γούρι. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που για δεύτερη χρονιά κατακτήσαμε το χρυσό μετάλλιο και τώρα πάμε με καλή ψυχολογία στην Αρχαία Ολυμπία. Αφιερώνω τον τίτλο στον συμπαίκτη μου Γιώργο που με ανέχεται αυτά τα δύο χρόνια που παίζουμε στην άμμο» δήλωσε ο Βασίλης Μούχλιας και ο Γιώργος Μιχελάκης συμπλήρωσε:

«Θα ήθελα να αφιερώσω αυτή τη νίκη στους ανθρώπους της Ναυπάκτου αλλά και της Χαλκιδικής που αυτή την εβδομάδα έχουν ταλαιπωρηθεί από την κακοκαιρία. Το μυαλό μας είναι σε εκείνους και σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που παρά τις δύσκολες συνθήκες γέμισε το γήπεδο και μας στήριξε με το χειροκρότημά του».

Τελικός

Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης - Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας 0-2 (17-21, 20-22)

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών

Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 1-2 (14-21, 21-18, 15-17)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας 2-0 (21-16, 21-13)

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών

Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης - Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-0 (21-17, 21-19)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 1-2 (19-21, 21-10, 11-15)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας 1-2 (21-19, 19-21, 13-15)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας 1-2 (19-21, 21-12, 18-20)

Τα αποτελέσματα των ομίλων

Α' όμιλος

Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 2-0 (21-15, 21-19)
Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης - Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 1-2 (21-14, 16-21, 07-15)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου - Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-0 (21-19, 21-19)

Β' όμιλος

Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-1 (16-21, 21-14, 15-13)
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης - Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-0 (21-17, 21-03)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας - Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης 1-2 (21-11, 18-21, 08-15)

Γ' όμιλος

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-18, 21-15)
Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα - Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-19, 21-17)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου - Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-1 (16-21, 21-15, 15-11)

Δ' όμιλος

Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-12, 21-12)
Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας - Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-13, 21-13)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης - Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας 2-0 (21-17, 21-19)