OLYMPIA MASTERS: H ώρα των γυναικών στα ημιτελικά
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Tο βράδυ του Σαββάτου ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του κυρίως ταμπλό γυναικών στο OLYMPIA MASTERS που διεξάγεται στην πλατεία του παλαιού Δημαρχείου.
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη και Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα - Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού είναι τα ζευγάρια των ημιτελικών, οι οποίοι θα ξεκινήσουν στις 10 το πρωί της Κυριακής. Ο τελικός γυναικών θα διεξαχθεί στις 18.00 σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤSPORTS.
Τα ζευγάρια των ημιτελικών
10.00: Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη
follow: Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα - Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού
Τα αποτελέσματα των προημιτελικών
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου 2-0 (25-23, 21-17)
Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη 0-2 (15-21, 19-21)
Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα - Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου 2-0 (21-13, 21-12)
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού - Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή 2-0 (21-15, 21-11)
Τα αποτελέσματα των ομίλων
Α' όμιλος
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού - Τατιάνα Μολδοβανίδη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-1 (17-21, 21-17, 15-11)
Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου - Τατιάνα Μολδοβανίδη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-0 (21-14, 21-08)
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού - Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου 2-0 (21-19, 21-16)
Β' όμιλος
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Δήμητρα Ευθυμιοπούλου/Κατερίνα Καπόλου 2-0 (21-17, 21-11)
Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη - Δήμητρα Ευθυμιοπούλου/Κατερίνα Καπόλου 2-0 (21-14, 21-19)
Διονυσία Μάτιου/Φαμπιόλα Τερζίου - Έφη Μυρίλλα/Λήδα Σαριδάκη 2-0 (21-17, 21-10)
Γ' όμιλος
Δήμητρα Καραγκούνη/Παρασκευή Κουρτίδου - Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα 0-2 (16-21, 12-21)
Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου - Μαρία Κλέπκου/Έλενα Μπάκα 0-2 (11-21, 18-21)
Δήμητρα Καραγκούνη/Παρασκευή Κουρτίδου - Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου 1-2 (18-21, 21-15, 12-15)
Δ' όμιλος
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή - Μαρία Μαστοροπούλου/Νάντια Μαύρου 2-0 (21-12, 21-07)
Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη - Μαρία Μαστοροπούλου/Νάντια Μαύρου 2-0 (21-12, 21-13)
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή - Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη 1-2 (21-23, 27-25, 13-15)
Σχετικά Άρθρα
- Το Ευρωπαϊκό καλεντάρι Beach Volley κατηγορίας Futures για τον Μάιο και τον Ιούνιο
- Χατζηνικολάου: «Η Κως και τα Δωδεκάνησα πήραν όλους τους τίτλους στους άνδρες»
- Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στην Κάριανη Καβάλας οι Κουρτίδης, Πασχαλέρης και οι νεαρές Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
- Χρυσές στην Κεφαλονιά οι Κουκουδίτσα και Λιόφτη (VIDEO)
- Πέμπτο χρυσό για Καλιόζη και Καρδούλια στην Κεφαλονιά (VIDEO)