Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Avant garde Men's Cup: Χρυσό μετάλλιο για Δημήτρη Νιώπα, Θοδωρή Παπαδημητρίου

Ο Δημήτρης Νιώπας με τον συμπαίκτη του Θοδωρή Παπαδημητρίου (Νο3) κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο Avant garde Men's Cup, την πρώτη διοργάνωση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος beach volley 2019.
Οι δευτεραθλητές Ελλάδας το 2018, στον τελικό του τουρνουά στην Καρδία Θεσσαλονίκης, επικράτησαν του Γιώργου Μιχελάκη και του Βασίλη Μούχλια (Νο2) με 2-0 (21-10, 21-15) σετ.
 
Την τρίτη θέση κατέλαβε η νούμερα ένα ομάδα στην βαθμολογία του κυρίως ταμπλό, Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου, οι οποίοι στον μικρό τελικό νίκησαν με ανατροπή τους Δημήτρη Βολιτάκη/Αντιόλ Κόλα με 2-1 (17-21, 21-14, 15-08). Αξίζει να αναφερθεί ότι η πορεία των Κρητικών Βολιτάκη, Κόλα ξεκίνησε από τον πρώτο γύρο των προκριματικών.

Κατάταξη Ομάδες Βαθμοί Ομάδας
1 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. 25
2 Μιχελάκης Γ./Μούχλιας Β. 22,5
3 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. 19
4 Βολιτάκης Δ./Κόλα Α. 17
5 Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. 15
5 Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. 15
7 Μεσσάλας Α./Στάϊκος Κ. 13,5
7 Κουρτίδης Α./Τζιουμάκας Σ. 13,5
 
  Γύρος Ημερομηνία Ώρα Γήπεδο Ομάδα Α   Ομάδα Β   Σετ Πόντοι Διάρκεια 
            Αγώνες ομίλων            
1 A1 vs A4 11/5/2019 17:00 1 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Βολιτάκης Δ./Κόλα Α. 2 - 0 (21-12, 21-10) 31'
2 Α2 vw A3 11/5/2019 17:00 2 Μεσσάλας Α./Στάϊκος Κ. vs Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. 1 - 2 (21-19, 13-21, 15-17) 66' 
3 B1 vs B4 11/5/2019 17:41 1 Μιχελάκης Γ./Μούχλιας Β. vs Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. 2 - 0 (21-10, 21-17) 36'
4 B2 vs B3 11/5/2019 18:15 2 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. vs Κουρτίδης Α./Τζιουμάκας Σ. 2 - 0 (21-18, 21-8) 34'
5 A-winners 11/5/2019 18:36 1 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. 2 - 0 (21-10, 21-16) 37'
6 A-losers (7) 11/5/2019 18:57 2 Βολιτάκης Δ./Κόλα Α. vs Μεσσάλας Α./Στάϊκος Κ. 2 - 1 (21-12, 18-21, 15-6) 54'
7 B-winners 11/5/2019 19:23 1 Μιχελάκης Γ./Μούχλιας Β. vs Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. 0 - 2 (14-21, 20-22) 40'
8 Β-losers (7) 11/5/2019 20:00 2 Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. vs Κουρτίδης Α./Τζιουμάκας Σ. 2 - 1 (15-21, 21-18, 15-11) 50'
            Προημιτελική φάση: Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση)            
9 5 12/5/2019 10:00 1 Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. vs Βολιτάκης Δ./Κόλα Α. 0 - 2 (21-16, 21-13) 36'
10 5 12/5/2019 10:58 1 Μιχελάκης Γ./Μούχλιας Β. vs Δάνας Λ./Θεοδωρίδης Δ. 2 - 1 (21-13, 20-22, 15-10) 58' 
            Ημιτελικοί            
11 Semi Final 12/5/2019 13:00 1 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Μιχελάκης Γ./Μούχλιας Β. 1 - 2 (15-21, 21-12, 12-15) 55'
12 Semi Final 12/5/2019 13:00 2 Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. vs Βολιτάκης Δ./Κόλα Α. 2 - 0 (21-14, 21-12) 28'
            Μικρός Τελικός (3η - 4η θέση)            
13 3/4 Final 12/5/2019 15:00 1 Μπανιώτης Ρ./Τερζόγλου Γ. vs Βολιτάκης Δ./Κόλα Α. 2 - 1 (17-21, 21-14, 15-8) 50'
            Τελικός (1η - 2η θέση)            
14 FINAL 12/5/2019 16:00 1 Μιχελάκης Γ./Μούχλιας Β. vs Νιώπας Δ./Παπαδημητρίου Θ. 0 - 2
Template Design © GreekVolley by Babis Iosifidis. All Rights Reserved.