Επέστρεψε στις νίκες ο Πήγασος

Εύκολο βράδυ είχε ο Πήγασος Πολίχνης απέναντι στον Μακεδονικό τον οποίο νίκησε με 3-0 σετ.

Οι γηπεδούχοι με τον Φρέντι Μπρουκς στον πάγκο για πρώτη φορά, παρουσιάστηκαν φρέσκοι και κεφάτοι με αποτέλεσμα να μπουν στον αγώνα με πολύ όρεξη και να πάρουν το πρώτο σετ με αρκετή ευκολία αφού είχαν πολλές τελειωμένες μπάλες. Ο Μακεδονικός προηγήθηκε στο δεύτερο σετ αφού διόρθωσε τα λάθη του και το σετ πήγε στον πόντο ως το τέλος για να κριθεί τελικά στις λεπτομέρειες. Στο τρίτο σετ ο Πήγασος ήταν ανώτερος σε όλους τους τομείς, πίεσε ξανά στο σερβίς έκανε πολύ λιγότερα λάθη σε αντίθεση με τον Μακεδονικό που έκανε αρκετά με αποτέλεσμα να πάρει εύκολα το σετ και τη νίκη.

Οι δύο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές ενώ ο Καϊλής αγωνίστηκε σαν ακραίος.

Η διακύμανση:

Α σετ: 5-1, 7-2, 9-3, 12-4, 18-6, 22-7, 24-10, 25-12

Β σετ: 2-5, 6-7, 7-8, 8-9, 9-11, 10-12, 11-13, 14-14, 15-15, 17-16, 18-17, 19-18, 20-20, 23-21, 22-24, 25-22

Γ σετ: 1-0, 5-1, 9-4, 12-7, 13-8, 16-9, 19-10, 20-12, 25-15

Πήγασος (Μπρουκς): Χρηστινίδης, Γκούγκουρας, Αναστασιάδης, Καπετανίδης, Κουκουμάκας, Μπούτος, Τζιάβρας (λ),/ Γκιουγκής (λ), Κοντοκώστας, Παράσογλου, Αντύπας, Καϊλής, Μπαρδούκας, Τζάμος

Μακεδονικός (Γεωργιάδης):Μακρογιάννης, Καρασαρλίδης, Τσακιρίδης, Κουτσονίκας, Κουντουρέτης, Όσσας, Χαριτωνίδης (λ) / Αθανασίου, Μάμαλης, Ρούστας, Αρτακιανός