Δε τα κατάφερε και πάλι ο Μακεδονικός απέναντι στο Νέστωρα

Δεν τα κατάφερε και πάλι απέναντι στο Νέστωρα ο Μακεδονικός, το βράδυ του Σαββάτου 20 Ιανουαρίου 2018. Έχασε με σκορ 3-0 σετ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου του 2ου υπο-ομίλου της Α2 βόλεϊ Ανδρών.

Ο Νέστωρ παρουσίασε καλά ποσοστά σε σέρβις και υποδοχή και ξέφυγε στο σκορ, με τον Μακεδονικό να μην μπορεί να αντέξει την καλή εικόνα των «κόκκινων», οι οποίοι τελικά έφτασαν να πάρουν προβάδισμα στα σετ με 1-0.
Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν με τον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο σετ κι έτσι οι άνδρες του Μακεδονικού κατάφεραν να πάρουν τα ηνία. Η ομάδα του Τάσου Παπαδόπουλου κατάφερε να καλύψει τη διαφορά και να κάνει τελικά το 2-0.
Στο τρίτο σετ ο Νέστωρ βρήκε τον τρόπο και ξέφυγε στο σκορ, με αποτέλεσμα να διατηρήσει καλές ενέργειες σε άμυνα κι επίθεση και να φτάσει τελικά στη νίκη με 3-0.
Τα σετ: 25-22, 25-23, 25-16.
Δαιτητές: Ισκάς Αχιλλέας, Δημητρίου Κώστας, και σημειωτής η Πασπαλά Κατερίνα-Μαρία.
ΝΕΣΤΩΡ: (- - - ) Ναλπάντης, Δημητριάδης, Μιχελάκης, Παπαιακώβου©, Κόκκινος, Τσιράκης(L), Ράπτης, Στίγγας.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Τσακιρίδης, Καρασαρλίδης, Μάμαλης, Κουντουρέτης, Κουτσονίκας, Αθανασίου(L), Μακρογιάννης, Αρτακιανός, Καλτσίδης, ΄Οσσας©, Τρούμπαλος, Χαριτωνίδης(L).
Για τον Μακεδονικό έγραψε ο Γιώργος Πετρίδης.