Νίκησε ο Νέστωρ τον μαχητικό Πιερικό

Πολύ καλό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθούσουν οι 150 φίλαθλοι που βρέθηκαν στο ΕΑΚ Σταυρούπολης ανάμεσα στο Νέστωρα και τον Πιερικό.

Ο Νέστωρ επικράτησε αν και δύσκολα 3-1 σετ του μαχητικού Πιερικού με τη φιλοξενούμενη ομάδα να κάνει 20 λάθη στα τελειώματα των σετ. Στο πρώτο σετ οι ομάδες πήγαιναν στον πόντο ως το 14-14, εδώ ο Πιερικός πέρασε μπροστά στο +2 αλλά με αντεπίθεση διαρκείας ο Νέστωρ έκανε το 21-19 και πήρε το σετ 25-21. Στο δεύτερο σετ έγινε ακόμα ένα δυνατό παιχνίδι με τον Πιερικό να περνάει ξανά μπροστά στο 18-21 αλλά να χάνει ξανά την ευκαιρία καθώς από το 20-22 ο Νέστωρ ισοφάρισε 24-24 και πήρε το σετ 27-25. Στο τρίτο σετ οι ομάδες πήγαινα στον πόντο και μετά το 22-22 με ένα 3-0 ο Πιερικός μείωσε τα σετ 2-1. Στο τρίτο σετ ξανά το ίδιο σκηνικό με το Νέστωρα ωστόσο να κρατήσει ένα ελαφρύ προβάδισμα και να παίρνει το σετ 25-22.