Α2 Γυναικών (2η αγωνιστική - 26/10): Τα αποτελέσματα Α' και Β' ομίλων
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες του Α' ομίλου και του Β' ομίλου της Α2 Γυναικών.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 2η αγωνιστική
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΑΣ Μεσσαράς 0-3 (22-25, 20-25, 22-25), Διαιτητές: Κατερλή, Τόλιος.
ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-2 (17-25, 25-21, 27-25, 23-25, 15-08), Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Μουστάκη.
Απόλλων Καλαμάτας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-21, 25-10, 25-18), Διαιτητές: Χανδρινός, Κανελλίδης.
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΕ Αγ. Παρασκευής 3-2 (24-26, 22-25, 25-15, 28-26, 17-15), Διαιτητές: Βλάχος, Κατσούλης Β.
ΟΦΑ Απολλώνιος - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-17, 25-15, 25-17), Διαιτητές: Προκοπίου, Παπαδογιάννης.
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
ΔΑΠΚΗ Πατελών 17.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Κόκκας, Κληματσίδα.
Η βαθμολογία ΕΔΩ.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 2η αγωνιστική
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων - ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-2 (23-25, 25-13, 25-21, 19-25, 15-12), Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Μαλακίδης.
ΓΣΓ Νίκη - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-10, 23-25, 25-22, 25-18), Διαιτητές: Δήμου, Τονονίδης.
ΑΟ Καβάλα - ΜΕΝΤ 3-1 (25-14, 14-25, 25-20, 25-23), Διαιτητές: Κυριακίδης, Τσαφαρίδης.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-18, 14-25, 25-23, 15-25, 10-15), Διαιτητές: Παρασκευάς, Αντωνούλης Χρ.
ΑΣ Ασκληπιός - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (08-25, 16-25, 16-25), Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κακάτσιου.
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
ΕΑΚ Σταυρούπολης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης- ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Κεχαγιά.
ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-2 (17-25, 25-21, 27-25, 23-25, 15-08), Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Μουστάκη.
Απόλλων Καλαμάτας - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-21, 25-10, 25-18), Διαιτητές: Χανδρινός, Κανελλίδης.
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΕ Αγ. Παρασκευής 3-2 (24-26, 22-25, 25-15, 28-26, 17-15), Διαιτητές: Βλάχος, Κατσούλης Β.
ΟΦΑ Απολλώνιος - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-17, 25-15, 25-17), Διαιτητές: Προκοπίου, Παπαδογιάννης.
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
ΔΑΠΚΗ Πατελών 17.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Κόκκας, Κληματσίδα.
Η βαθμολογία ΕΔΩ.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 2η αγωνιστική
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων - ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-2 (23-25, 25-13, 25-21, 19-25, 15-12), Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Μαλακίδης.
ΓΣΓ Νίκη - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-10, 23-25, 25-22, 25-18), Διαιτητές: Δήμου, Τονονίδης.
ΑΟ Καβάλα - ΜΕΝΤ 3-1 (25-14, 14-25, 25-20, 25-23), Διαιτητές: Κυριακίδης, Τσαφαρίδης.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς 2-3 (25-18, 14-25, 25-23, 15-25, 10-15), Διαιτητές: Παρασκευάς, Αντωνούλης Χρ.
ΑΣ Ασκληπιός - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (08-25, 16-25, 16-25), Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κακάτσιου.
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
ΕΑΚ Σταυρούπολης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης- ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Κεχαγιά.
Η βαθμολογία ΕΔΩ.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
- Α2 Γυναικών - Α' Ζώνη: Αήττητος πρωταθλητής ο Ηρακλής Κηφισιάς
- Επιστολή διαμαρτυρίας προς την ΕΟΠΕ έστειλε η Ένωση Ιλίου για τον αγώνα της Τετάρτης ενάντια στο ΝΟΠΕΡ
- Σάκης Αλεξίου: «Ο ΣΠΑΚ δεν θέλει να είναι πυροτέχνημα»
- Ευστρατία Κοκκίνου: «Θέλουμε ο Μυγδονιακός να παίξει καλό βόλεϊ και στην Α2»
- Α2 Γυναικών - Β' Ζώνη: Μία νίκη μακριά από το πρωτάθλημα και την άνοδο ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας