Σημαντικό τρίποντο για την Βάσας της Κουντουρά

Το πιο σημαντικό τρίποντο πήρε η Vasas της Έλενας Κουντουρά την τελευταία αγωνιστική του Ουγγρικού Πρωταθλήματος καθώς πέρασε με 3-0 από τη δύσκολη έδρα της Újpest.

Η Vasas κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο και θα αγωνιστεί στα play off με πλεονέκτημα έδρας. Η ομάδα του Zoltán Jókay μπήκε στο γήπεδο με αυτοπεποίθηση και με όπλο το σερβις, με πολύ καλή υποδοχή και άμυνα και την Ελληνίδα πασαδόρο σε εξαιρετική κατάσταση να διευθύνει άψογα το παιχνίδι, νίκησε την Újpest με 3-0 σετ.
Ήταν ο 37ος επίσημος αγώνας σε Ουγγαρία και Ευρώπη τη σεζόν 2016-17 και ο Μαραθώνιος συνεχίζεται με τα play off που ξεκινούν στις 23 Μαρτίου.

Újpest UTE – Vasas Óbuda 0:3 (15-25, 19-25, 19-25)

Βάσας:(Jókay Zoltán) Κουντουρά 3, Sklar 16, Szedmák 3, Németh 13, Rountree 18, Hardy 4, Lévai (λ)