Large

Οι προετοιμασίες των Εθνικών ομάδων κορασίδων-νεανίδων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Δύο τετραήμερα προπονητικά καμπ πραγματοποίησαν ο Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος και ο Ανέστης Γιαννακόπουλος την περίοδο των εορτών με τις Εθνικές ομάδες κορασίδων και νεανίδων.

Ο Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος το διάστημα 27-30 Δεκεμβρίου δούλεψε με το γκρουπ Νότου στις εγκαταστάσεις του ΣΕΦ, όπου μεταξύ άλλων πραγματοποιήθηκαν και φιλικοί αγώνες με το σωματείο Φ.Ο. Βριλησσίων και με την Εθνική νεανίδων.

Από τις 2 Ιανουαρίου και μετά, ο ομοσπονδιακός προπονητής μετέβη στη Θεσσαλονίκη και προπόνησε το γκρουπ Βορρά στο κλειστό γυμναστήριο Μίκρας. Κατά την διάρκεια της προετοιμασίας πραγματοποιήθηκαν φιλικοί αγώνες με τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων και με την Εθνική νεανίδων.

Αντίστοιχη προετοιμασία πραγματοποίησε και η Εθνική νεανίδων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, με τον Ανέστη Γιαννακόπουλο να βγάζει τα πρώτα του συμπεράσματα, ενόψει της συμμετοχής της στα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ19. Το γκρουπ του Νότου έπαιξε φιλικούς αγώνες με τον Πορφύρα, τον ΦΟ Βριλησσίων και το ΑΟ Αιγάλεω και το γκρουπ του Βορρά με την Ελπίδα Αμπελοκήπων, τον Ναύαρχο Βότση και τον ΠΑΟΚ.

Το γκρουπ Νότου της Εθνικής κορασίδων

Καλλιόπη Κουραχάνη (ΑΣΠ Απόλλων)
Γεωργία-Λούλα Αγγελοπούλου (ΑΣΠ Απόλλων)
Νίκη Κωτσαρά (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Κατερίνα Αλλαγιάνη (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Ιωάννα Σπανάκη (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Βασιλική Ευαγγελίου (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Σπυριδούλα Κομίνη (ΣΦΑΜ Φοίβος)
Χαϊδίτσα Μήλιου (ΣΦΑΜ Φοίβος)
Μαριάννα Καλκάνη (ΑΜΣΦ Ζευς)
Καθολική Κουκιά (ΑΕΣΠ Φοίνικας)
Νόνη Ποθητού (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)
Ευαγγελία Κούρτη (ΑΟ Νέοι Βύρωνος)
Αναστασία Φιλιππίδη (ΑΟ Αστέρας Νίκαιας)
Δήμητρα Μπούρα (ΓΣ Ηλιούπολις)
Ελένη Ανδρέου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)
Αγγελική Συριστρατίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)
Θεοδώρα Φουμάκη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)
Μαρία-Ιωάννα Χιόνη (ΣΦΠΑ Ίρις)
Κατερίνα Παππά (ΠΑΣ Γιάννενα
Σίσσυ Κατσιμάνη (ΑΟ Δεξαμενής-Μεταμόρφωσης)
Ελευθερία Σπαντιδάκη (ΑΟ Δεξαμενής-Μεταμόρφωσης)

Το γκρουπ Βορρά της Εθνικής κορασίδων

Αναστασία Τσαρούχα (Ε.Ο Σταυρούπολης)
Μάρθα Κουκούλη (Ε.Ο Σταυρούπολης)
Ευαγγελία Τάνη (Α.Σ Άρης)
Αικατερίνη Καμπούρη (Α.Σ Άρης)
Δέσποινα Λαμπριανίδου (Α.Σ Άρης)
Άννα Μιχαηλίδου (Α.Σ Άρης)
Αθανασία Αδάμου (Μ.Α.Σ Ατρόμητος )
Ευθυμία Σπανού (Μ.Α.Σ Ατρόμητος )
Δέσποινα Μαρκούλη (Ε.Α Λαρίσης)
Αλεξάνδρα Τσιουκαλά (ΑΣ Ελπίς)
Μαρίνα Στάϊκου (ΑΣ Ελπίς)
Όλγα Λόλα (Π.Α.Ο.Κ)
Ελευθερία Μιχοπούλου (Π.Α.Ο.Κ)
Έλενα Κόντη (Χ.Α.Ν.Θ)
Κατερίνα Γιαμπαστού (Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός)
Λίνα Σαουλίδου (ΔΕΚΑ)
Έλενα Γεωργιάδου (Α.Ο Καβάλας)
Σοφία Παπαδοπούλου (Α.Ο. Αμυγδαλεώνα )
Ελευθερία Γαργάλα (Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Σύλλογος)
Μαρίζα Βαϊοπούλου (Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Σύλλογος)
Θεοδώρα Ευθυμιοπούλου (Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Σύλλογος)

Το γκρουπ Νότου της Εθνικής νεανίδων

Στυλιανή Γκιούρδα (ΑΟΝΣ Μίλων)
Βικτώρια Παπαδοπούλου (ΑΟ Μαρκόπουλου)
Ραφαέλα Λεπενιώτη (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Θεοδώρα Μποκή (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Νεφέλη Χατζηγρηγορίου (ΑΟ Μαρκοπούλου)
Δανάη Κωστοπούλου  (ΑΟ Άνοιξης)
Νίκη Απλαδά (ΑΣΠ  Θέτις)
Ρόζα Αρμάου  (ΠΑΚ Χαλανδρίου)
Ζωή Σακελαρίου (ΑΕΚ Αθηνών)
Μαρία Μερακλή (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π)
Ελένη Καμπά (Α.Ο. Αιγάλεω)
Τάνια Ρουμελιώτη (ΑΟ Δεξαμενής – Μεταμόρφωσης)
Νικολέτα Μουτοπούλου (ΓΣ Πανιώνιος)
Ελένη Κοντούδη (Φ.Ο Βριλησσίων)
Δήμητρα Ζαχαροπούλου (Φ.Ο Βριλησσίων)
Ιωάννα-Άννα Καμπυλαυκά (Φ.Ο Βριλησσίων)
Έρη Αλεξοπούλου (ΑΠΣ Αλίμου)

Το γκρουπ Βορρά της Εθνικής νεανίδων

Σταματία Κυπαρίσση (Π.Α.Ο.Κ.)
Κυριακή Τερζόγλου (Π.Α.Ο.Κ)
Στυλιανή Αντύπα (ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση)
Ξανθίππη –Μαρία Τριανταφύλλου (ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση)
Ευαγγελία Γαροφαλάκη (ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση)
Αγνή Τριλυράκη (ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση)
Γεωργία Ωραιοπούλου (ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση)
Αγάπη Μπρούκς-Μπόγκο (Α.Σ ΑΡΗΣ)
Αλεξάνδρα Κωνσταντίνου (Α.Σ ΑΡΗΣ)
Όλγα Πετρινόλη  (Α.Σ ΑΡΗΣ)
Δήμητρα Καραντάκη (ΑΕΣΜ Μυγδονιακός)
Στυλιανή Ρωφαλίκου (ΑΕΣΜ Μυγδονιακός)
Ευσταθία Αδάμου (Χ.Α.Ν.Θ)
Περσεφώνη Παπαδοπούλου (Α.Σ Ελπίς)
Τατιάνα Αρμουτσή (Α.Σ Ελπίς)
Βαλεντίνα Πυργιώτη (Α.Σ Ελπίς)
Μαρία Βασιλειάδου (ΔΕΚΑ)
Δήμητρα Λέτσα (ΔΕΚΑ)
Κατερίνα Κοκότη (ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου)
Κωνσταντίνα Μπαλλογιάννη (ΜΕΝ Τούμπας)
Γεωργία-Μοδέστω Κοντογιάννογλου (ΠΟΓ Ηρακλής)
Άννα Γιορανίδη (ΑΠΣ Αίας)