Τοπική Κατηγορία 2 Γυναικών - Α΄ Φάση 5η αγωνιστική
ΔΑΣ Αραφήν - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 1-3
 0-1: 11-25 (20')
 0-2: 14-25 (23')
 1-2: 25-14 (26')
 1-3: 20-25 (27')
Επανήλθε στις επιτυχίες η ομάδα των Γυναικών, που στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Τοπικής κατηγορίας 2 της ΕΣΠΑΑΑ επικράτησε εύκολα της ομάδας της Ραφήνας. Στα 2 πρώτα σετ οι παίκτριες του Τζέρι Αρμάου μπήκαν αποφασισμένες να αποδείξουν ότι η κακή εμφάνιση της προηγούμενης αγωνιστικής ήταν μια απλή παρένθεση κι έτσι προηγήθηκαν από την αρχή με μεγάλες διαφορές και στα 2 σετ έχοντας πολύ σωστές επιλογές στην επίθεση πολύ καλή υποδοχή, μηδενίζοντας ταυτόχρονα τα λάθη.
Στο 3ο σετ λόγω υπερβολικής χαλάρωσης η ομάδα μας έμεινε από την αρχή πίσω στο σκορ με αποτέλεσμα το παιχνίδι να οδηγηθεί και σε 4ο σετ όπου η ομάδα επικράτησε σχετικά εύκολα.
Επόμενος αγώνας την επόμενη Τετάρτη 22/11 στις 21:45 με αντίπαλο την ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου.

ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης (Αρμάος): Φουντουλίδη, Μπέλση, Βογιατζόγλου, Λαμπράκη, Σούρπη, Φακίνου, Πολίτη (λ), Βέργου (λ), Θύμη, Τζώρτζη, Ρουμελιώτη, Εμμανουήλ, Τσίτου, Συμεωνίδου.
ΔΑΣ Αραφήν (Παπαδόπουλος): Πάντσεβα, Μπαλάσκα, Κουκλαμάνη, Παπαδοπούλου, Σουλιώτη, Μουτσάτσου, Ευγένη, Ηλιάδη (λ), Μουζάκη (λ), Κωστούλα, Μπρέντι, Μπιρμπίλη, Ταλέκογλου