Συνεχίζονται οι νίκες για τον Κόροιβο

Την 8η νίκη τους στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν οι άνδρες του Κοροίβου  την Κυριακή το απόγευμα στο Κλειστό Γυμναστήριο Αμαλιάδας.

Παρά τη σημαντική απώλεια του ακραίου  Γιάννη Μαυροειδή λόγω τραυματισμού, ο αδερφός του Διονύσης ήταν άξιος αντικαταστάτης και δεν αντιμετωπίσαμε προβλήματα στο παιχνίδι.
Το πρώτο και το δεύτερο σετ ήρθαν εύκολα με τον Κόροιβο να παίρνει μία σημαντική διαφορά από την αρχή και να μην αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έμειναν στους 17 πόντους. Στο τρίτο και τελευταίο σετ της αναμέτρησης παρόλο που ο Κόροιβος ήταν μπροστά στο σκορ με 19-15 κάποια λάθη έφεραν το ματς στα ίσα. Η εμπειρία όμως των παικτών  καθάρισε το σετ με 27-25 και διατήρησαν το αήτηττο.
Το ερχόμενο Σάββατο η ομάδα του Κοροίβου  θα ταξέδεψει στο Αίγιο όπου αντιμετωπίζει την τοπική ομάδα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής που είχε αναβληθεί.

1ο σετ:  9-7, 15-11, 20-14, 25-17
2ο σετ: 10-6, 15-11, 20-13, 25-17
3ο σετ: 10-6, 15-9, 20-20, 27-25

Τα σετ: 3-0 (25-17, 25-17, 27-25) σε 1h και 20'

Α.Σ. Κόροιβος (Γκρουμούσας): Παναγιωτάρας Φ, Παναγιωτάρας Σ., Σωτηρόπουλος, Τσαούσης, Μαυροειδής Δ., Σπυρόπουλος, Μιχόπουλος (λ), Μαρτζάκλης, Σάκκος, Παναγιωτόπουλος, Παπαθεοδώρου, Αϊβαλιώτης, Νικολόπουλος, Γκρουμούσας(λ)

Α.Ο. Ξυλοκάστρου: Δημόπουλος, Χρήστου, Ξένος, Ψυχογιός, Θεοφανόπουλος, Σόφρας, Κορωνιώτης, Κλουτσινιώτης