Ισόπαλο το παιχνίδι του Μυγδονιακού με τον Ηρακλή

Με μοιρασμένες τις εντυπώσεις για τους θεατές στο "Κατσάνειο" την 19/9/2017, έληξε το φιλικό παιχνίδι των γυναικείων ομάδων μεταξύ Ηρακλή 2015 και Μυγδονιακού, αφού το σκορ σταμάτησε στο 2-2 στα σετ (25-23)(21-25)(17-25)(25-22).

Δίκαιο το αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες, δεδομένου ότι αγωνίστηκαν σε διάφορα σχήματα και ότι τόσο δυνατά φιλικά είναι μια καλή ευκαιρία για τους προπονητές να δοκιμάσουν τις μικρές και τις λιγότερο έμπειρες σε αγώνες με υψηλό επίπεδο αλλά χωρίς άγχος.

Σύντομα οι δύο ομάδες θα βρεθούν επίσημα αντιμέτωπες στο Πρωτάθλημα της Β' Εθνικής για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο 2017 - 2018 και οι ακριβείς ημερομηνίες θα γίνουν γνωστές αμέσως μετά την κλήρωση της Τετάρτης 20/9/2017, στις 18:15 στα γραφεία της ΕΠΕΣΘ.