Ξεκίνημα με το αριστερό για την Φιλία Άρτας

Ξεκίνημα με το αριστερό για την Φιλία Άρτας, καθώς γνώρισε την ήττα από την Γ.Σ. Άρτας με 3-1 σετ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Ε.Σ.Π.Ε.Δ.Ε.

Ο συγκεκριμένος αγώνας διεξήχθη την Κυριακή 5 Νοεμβρίου στο Δ.Α.Κ Άρτας, όπου ο ΑΟ ΦΙΛΙΑ ήταν τυπικά φιλοξενούμενος. Και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ιδιαίτερες φιλοδοξίες το πρωτάθλημα με κύριο στόχο να προσφέρουν καλό βόλεϊ. Δυστυχώς, αν και η ομάδα μας ήταν ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη για τον αγώνα, δεν απέδωσε τα αναμενόμενα.

Το κακό της ξεκίνημα την έφερε πίσω στο σκορ με 2-0 σετ. Η συνέχεια ήταν καλύτερη, καθώς οι αθλήτριες του ΑΟ ΦΙΛΙΑ μπήκαν με αποφασιστικότητα και κέρδισαν το τρίτο σετ. Όμως, η φιλότιμη προσπάθεια του ΑΟ ΦΙΛΙΑ για ανατροπή έμεινε άκαρπη, καθώς έχασε το τέταρτο σετ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, με 3-1 σετ.

Επόμενο ματς για την ομάδα μας την Κυριακή 19/11/17  στις 16.00 στο Δ.Α.Κ. Άρτας με αντίπαλο τον ΑΟ Ηρακλή Ιωαννίνων