Ήττα της Φιλίας από τον Ηρακλή Ιωαννίνων

Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Σ.Π.Ε.Δ.Ε γυναικών,την Κυριακή 19/11/17  στις 16.00 στο Δ.Α.Κ. Άρτας, πραγματοποιήθηκε ο αγώνας μεταξύ του ΑΟ ΦΙΛΙΑ και του ΑΟ Ηρακλή Ιωαννίνων.

ΗΦιλία παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε, γνώρισε νέα ήττα με 0-3 σετ από το φαβορί του ομίλου τον ΑΟ Ηρακλή Ιωαννίνων. Καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού η ομάδα μας προσπάθησε να παίξει καλό βόλεϋ και σε κάποια σημεία έδειξε τις πραγματικές της δυνατότητες.

Στο 1ο σετ ο ΑΟ ΦΙΛΙΑ μπήκε νωθρά, αλλά στη συνέχεια ανέβασε την απόδοση του με αποτέλεσμα να χάσει πολύ δύσκολα το σετ με σκορ 23-25. Στο 2ο σετ η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και έφτασε να προηγείται με 20-15. Κάπου εκεί όμως κάποια αλλεπάλληλα λάθη που έγιναν, αποδείχθηκαν μοιραία καθώς η ομάδα μας έχασε μέσα από τα χέρια της το σετ με 23-25. Στο 3ο σετ οι αθλήτριες του ΑΟ ΦΙΛΙΑ, επηρεασμένες από την εξέλιξη των προηγουμένων σετ, έκαναν κακό ξεκίνημα με αποτέλεσμα να ηττηθούν με 16-25.

Το επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας θα γίνει το Σάββατο 25 Νοεμβρίου στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον ΠΑΣ Ιωνικό.