portaria

OSDonate

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας

Ποσό - Amount:

received 416187822468156

Οι 6 ομάδες που πήραν την άνοδο στην Α2 Γυναικών

Ο ΑΟΝ Αργυρούπολης, η ΑΕ Αμπελοκήπων και η ΓΕ Ηρακλείου είναι οι τρεις ομάδες από το τουρνουά ανόδου που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 5/5 στην Πάτρα που κατέλαβαν τις τρεις πρώτες θέσεις του ομίλου και θα αγωνίζονται την νέα χρονιά στην Α2 Γυναικών.

Στο αντίστοιχο τουρνουά ανόδου στα Γρεβενά, την άνοδο πήραν ΜΕΝΤ, ΑΣ Αστέρας Γρεβενών και Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός.

Το πρόγραμμα στην Πάτρα (κλειστό ΕΑΠ)

Τετάρτη 1 Μαΐου

ΑΕ Αμπελοκήπων - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-12, 25-12, 25-14)
ΓΣΠ Ερμής - ΕΑ Πατρών 0-3 (11-25, 27-29, 26-28)

Πέμπτη 2 Μαΐου

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΣΠ Ερμής 3-0 (25-11, 25-22, 25-08)
ΕΑ Πατρών - ΑΕ Αμπελοκήπων 1-3 (26-24, 21-25, 17-25, 24-26)

Παρασκευή 3 Μαΐου

ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-3 (25-27, 23-25, 25-22, 16-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΕΑ Πατρών 3-1 (25-19, 19-25, 25-8, 25-21)

Σάββατο 4 Μαΐου

ΓΣΠ Ερμής - ΑΕ Αμπελοκήπων 0-3 (15-25, 17-25, 13-25)
ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΕ Ηρακλείου 3-0

Κυριακή 5 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣΠ Ερμής 3-0 (29-27, 25-18, 25-20)
ΕΑ Πατρών - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 23-25, 19-25)

Βαθμολογία

1. ΑΟΝ Αργυρούπολης 12β. (12-1)
2. ΑΕ Αμπελοκήπων 9β. (10-4)
3. ΓΕ Ηρακλείου 6β. (6-7)
4. ΕΑ Πατρών 3β. (5-9)
5. ΓΣΠ Ερμής 0β. (0-9)

Το πρόγραμμα στα Γρεβενά (κλειστό ΔΑΚ Γρεβενών)

Τετάρτη 1 Μαΐου

ΜΕΝΤ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-1 (20-25, 25-19, 25-07, 25-11)
ΑΣ Αστέρας Γρεβενών - ΑΣ Ελπίς Ιωαννίνων 3-1 (22-25, 25-19, 25-17, 25-20)

Πέμπτη 2 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς Ιωαννίνων - ΜΕΝΤ 0-3 (16-25, 18-25, 11-25)
Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Αστέρας Γρεβενών 3-2 (26-24, 12-25, 13-25, 25-12, 17-15)

Παρασκευή 3 Μαΐου

ΜΕΝΤ - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-14, 25-14, 25-18)
Φιλαθλητικός Λαρϊσαϊκός - ΑΣ Ελπίς Ιωαννίνων 3-1 (26-24, 20-25, 25-16, 25-08)

Σάββατο 4 Μαΐου

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (16-25, 14-25, 14-25)
ΑΣ Αστέρας Γρεβενών - ΜΕΝΤ 0-3 (18-25, 17-25, 10-25)

Κυριακή 5 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς Ιωαννίνων - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 0-3 (18-25, 22-25, 22-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Αστέρας Γρεβενών 1-3 (15-25, 20-25, 25-23, 22-25)

Βαθμολογία

1. ΜΕΝΤ 12β. (12-1)
2. ΑΣ Αστέρας Γρεβενών 7β. (8-8)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 6β. (8-7)
4. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 5β. (6-8)
5. ΑΣ Ελπίς Ιωαννίνων 0β. (2-12)

Φωτό: Δημήτρης Αντωνάκης