Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες, ήττα για τα κορίτσια του Φιλαθλητικού

Σας ενημερώνουμε για το αγωνιστικό πρόγραμμα των συλλόγων στις 25-26 Ιαν 2020:

25/01 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Β ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ , 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
19:00 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ – ΦΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3-0
Ο Φιλαθλητικός νίκησε με 3-0 σετ(25-12,25-20,25-17) τη ΦΕ Ιωαννίνων και επέστρεψε στις νίκες .Ο αγώνας έγινε για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλει της Β Εθνικής Γυναικών στο ΔΑΚ Πρέβεζας.Η ομάδα της Πρέβεζας παρά τις πολλές και σοβαρές απουσίες της έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό βόλει στηριζόμενη στη στιβαρή άμυνα, στις έξυπνες επιθετικές επιλογές , στα μηδενικά λάθη της και δεν άφησε την αντίπαλό της να την απειλήσει σε κανένα σημείο του αγώνα.Ο Φιλαθλητικός συνεχίζει να αφήνει υποσχέσεις για το μέλλον παίζοντας τα τελευταία παιχνίδια με διαφορετικές συνθέσεις λόγων των απουσιών και δείχνοντας ότι ακόμα και έτσι η ομάδα κρατάει μια σταθέρη απόδοση που μπορεί όχι μόνο να ανταπεξέλθει αλλά και να πρωταγωνιστήσει.

12:00 ΕΛΠΙΔΑ 2 – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ 3-2
Άτυχος στάθηκε ο Φιλαθλητικός σήμερα στα Γιάννενα και έχασε στο ται μπρεικ με 3-2 (21-25,27-25,28-26,20-25,15-7) απο τον ΑΣ Ελπίδα_2 στα πλαίσια του πρωταθλήματος Κ-18 Κοριτσιών.Ήταν ένα παιχνίδι για γερά νεύρα με γεμάτα σε πόντους σετ ,συνεχείς εναλλαγές του σκορ από τις δύο καλύτερες ομάδες του ομίλου.Οι αθλήτριες και των δύο ομάδων πρόσφεραν ένα όμορφο και συνάμα αγωνιώδες παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες με αυτές του ΑΣ Ελπίδα_2 να πανηγυρίζουν στο τέλος.Η απόδοση του Φιλαθλητικού σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ήταν σταθερά πολυ καλή,καλά οργανωμένος και διαβασμένος ,με έξυπνες επιλογές αλλά άτυχος σε σημεία του αγώνα που τα λάθη του στέρησαν τη νίκη.Για ακόμα μία φορά όμως παρά την ήτττα,η νέα αυτή ομάδα επιβεβαίωσε την ανοδική της πορεία και την ποιότητα των αθλητριών της.
Προπονητής : Β.Τσούμανης
Ομάδα : Αγόρου,Πατακιάρα,Σάμπου,ΗλιάδηΠαραλήκα,Μήκογλου,Σεφγκινι,Ριτσα,
Λελοβίτη,Σπυράκου,Ρώσσου

Για το πρωτάθλημα Β Εθνικής Ανδρών ,η ομάδα του ΑΟΠ είναι προγραμματισμένη να αγωνιστεί με αντίπαλο την Αναγέννηση Άρτας η οποία όμως έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Ως εκ τούτου ο αγώνας θα κατακυρωθεί στον ΑΟΠ με 3-0 σετ.
Η ομάδα του ΑΟΠ Κ-18 έχει ρεπό την αγωνιστική αυτή.

Δελτίο τύπου: Φιλαθλητικός και ΑΟ Πρέβεζας