aek logo  Komotini log sm  KIFISIA AOP ethnikos alex  iraklisthes logo    osfp paok pamvoxaikos pao FOINIKAS NEWLOGO

OSDonate

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας

Ποσό - Amount:

O Πέταρ Τουράνιανιν MVP Βίκος Cola της 15ης αγωνιστικής και η καλύτερη ομάδα

O Σέρβος κεντρικός του Μ.Γ.Σ.Εθνικού Αλεξανδρούπολης Πέταρ Τουράνιανιν αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής MVP Βίκος Cola της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2018-19.

Ο Πέταρ Τουράνιανιν στη νίκη του Εθνικού με 3-2 σετ επί του Φοίνικα Σύρου σημείωσε 14 πόντους (11/15 τελειωμένες επιθέσεις και 3 μπλοκ).

Μετά τον Γρηγόρη Κοντοστάθη που αναδείχτηκε MVP Βίκος Cola την 11η αγωνιστική είναι η δεύτερη φορά που αναδεικνύεται ΜVP Βίκος Cola από την ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης για τη σεζόν 2018-19.

Eϊναι η 25η φορά στην 20χρονη ιστορία του θεσμού που παίκτης του Εθνικού Αλεξανδρούπολης αναδεικνύεται MVP Bίκος Cola αγωνιστικής. 

Ο Πέταρ Τουράνιανιν αγωνίζεται για 3η σεζόν στην Ελλάδα αλλά λαμβάνει την πρώτη του ατομική διάκριση.

Η DREAM TEAM 15HΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ VOLLEY LEAGUE 2018-19

MVP ΒΙKOΣ COLA: Πέταρ Τουράνιανιν (Σερβία, κεντρικός, Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Πασαδόρος: Δημήτρης Νικολάκης (Α.Ο.Π.Κηφισιάς)

Διαγώνιος: Τέιλορ Χαντ (Καναδάς, Α.Ο.Π.Κηφισιάς)

Ακραίοι: Τοντόρ Αλεξίεφ (Βουλγαρία, Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.), Πάμπλο Μπενγκολέα (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Λίμπερο: Δημήτρης Γκαράς (Α.Ε.Κ.)

Κεντρικοί: Γιώργος Πετρέας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.), Μάκης Κανέλλος (Α.Ε.Κ.)

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018-19
1η αγωνιστική: Ιβάν Μαρκέζ (Βενεζουέλα) (Π.Α.Ο.Κ.)
2η αγωνιστική: Αλέξανδρος Ράπτης (Ακραίος - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
3η αγωνιστική: Μάκης Κανέλλος (κεντρικός - ΑΕΚ)
4η αγωνιστική: Γκάβιν Σμιτ (Καναδός - διαγώνιος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
5η αγωνιστική: Μαρίν Λέσκοφ (Μολδαβός πασαδόρος - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
6η αγωνιστική: Άξελ Γιάκομπσεν (Δανός πασαδόρος - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
7η αγωνιστική: Απόστολος Αρμενάκης (Διαγώνιος - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
8η αγωνιστική: Φαρχάντ Σαλαφζούν (Ιρανός Πασαδόρος - Α.Ε.Κ.)
9η αγωνιστική: Ροντρίγκο Αμπράο Ρουίζ Ντανιέλ (Βραζιλιάνος ακραίος - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
10η αγωνιστική: Σωτήρης Πανταλέων (Κεντρικός - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
11η αγωνιστική: Γρηγόρης Κοντοστάθης (Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
12η αγωνιστική: Νιλς Κλαπβάικ (Ολλανδός διαγώνιος - Π.Α.Ο.Κ.)
13η αγωνιστική: Ντούσαν Λόπαρ (Σερβία, κεντρικός Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
14η αγωνιστική: Γκάρετ Μουαγκουτούτια (ΗΠΑ, ακραίος, ΠΑΟΚ)
15η αγωνιστική: Πέταρ Τουράνιανιν (Σερβία, κεντρικός, Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης)