Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Νίκη του Παμβοχαϊκού στην Αλεξανδρούπολη

Τη δεύτερη νίκη του πέτυχε για φέτος ο Παμβοχαϊκός, αφού κέρδισε το παιχνίδι με τον Εθνικό στην Αλεξανδρούπολη.

Με δυναμικό ξεκίνημα και καλές επιθέσεις, ο Παμβοχαϊκός οδηγούσε το πρώτο σετ με μεγάλη διαφορά από τον άπειρο Εθνικό, κατακτώντας το έτσι με 25-13.

Στο δεύτερο σετ ο Εθνικός ανέβασε λίγο απόδοση και μέχρι τα μισά φαινόντουσαν ελπίδες για την ισοφάριση. Στη συνέχεια του σετ ο Εθνικός έφτασε να ακολουθεί τους φιλοξενούμενους στον πόντο, όμως κάποια λάθη του στέρησαν και αυτό το σετ χάνοντας με 25-21.
Το τρίτο σετ ξεκίνησε με τον Εθνκό αποφασισμένο να κάνει την ανατροπή, καθώς ήταν μπροστά μέχρι το 13-9. Στη συνέχεια όμως ένα ξέσπασμα του Παμβοχαϊκού με σερί επιθέσεις ανέτρεψε το σκορ, τελειώνοντας έτσι με 25-17 και 3-0 σετ υπέρ των φιλοξενούμενων.