OSDonate

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας

Ποσό - Amount:

Ο Μίλωνας στο final 4 των Εφήβων

Σε ένα αγώνα διαφήμιση για το άθλημα, ο Μίλωνας πήρε το εισιτήριο για το φάιναλ 4 κι έγινε η 4η ομάδα που πέρασε στους τελικούς.

Η Ομάδα του Μίλωνα βρέθηκε να χάνει 1-0 σετ από τον Ολυμπιακό αλλά στη συνέχεια με ψυχή κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να επικρατήσει με 3-1 σετ.

Έτσι το Σαββατοκύριακο 24 & 25 Μαρτίου θα αγωνιστεί μαζί με την Ολυμπιάδα, τον Πήγασο Πολίχνης και τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης για το τρόπαιου του Πρωταθλητή. Υπενθυμίζουμε ότι στο περσινό φάιναλ φορ στην Καρδίτσα, έχασε το τρόπαιο στον μεγάλο τελικό από τον Πήγασο.

Τα σετ: 3-1 (20-25, 25-16, 26-24, 25-22)

ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): Μοϊάνος, Κανάσαρος, Πλιώτας, Χάκας, Χρήστου, Σπυριούνης , Κοτοματάς (λ)/ Κωνσταντακόπουλος, Φραγκιάδης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κυριακάκης): Μπεζάνι, Κοβάτσεφ, Στράτος, Καγιαλής, Δημούδης, Μαγγανάς, Συναδινός (λ)/ Θεοδώρου, Μαζωνάκης, Ζωγραφάκης

Τις επόμενες μέρες θα γίνει κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος της τελικής φάσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Α' όμιλος - Κυριακή 11 Μαρτίου

Κατσάνειο, 18.30: Ηρακλής Πετ. 2015 - ΑΣΑ Έβρος 3-0 (25-16, 25-19, 25-15)
Πολίχνης, 16.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-21, 25-15, 25-20)

Β ' όμιλος - Κυριακή 11 Μαρτίου

Μίλωνα, 17.00: Παμβοχαϊκός - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-17, 25-20, 16-25, 19-25, 13-15)
Μίλωνα, 19.00: ΑΟΝΣ Μίλων - Ολυμπιακός 3-1 (20-25, 25-16, 26-24, 25-22)

Β' φάση - Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

A' όμιλος - Κλειστό Κατσάνειου
 
Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
 
18.30: Αργώ Βόλου - ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3  (13-25, 16-25, 14-25)
20.30: ΑΟ Πρέβεζας - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (21-25,17-25, 15-25)
 
Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
 
15.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - ΦΕΣ Αριστοτέλης  3-0 (25-11, 25-18, 25-14)
17.00: ΑΟ Πρέβεζας - Αργώ Βόλου 3-0 (25-19, 25-22, 25-14)
 
Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
 
17.00: Αργώ Βόλου - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (18-25, 19-25, 14-25)
19.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας 0-3 (12-25, 21-25, 17-25)
 
Βαθμολογία
1. Ηρακλής Πετ. 2015 9β. (9-0)
2. ΑΟ Πρέβεζας 6β. (6-3)
3. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-6)
4. Αργώ Βόλου 0β. (0-9)
 
Β' όμιλος - Κλειστό Πολίχνης
 
Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
 
18.30: Πήγασος Πολίχνης - ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-16, 25-20, 25-19)
20.30: ΑΣΑ Έβρος - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-17, 25-15)
 
Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
 
18.30: ΠΑΣ Ίκαρος - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-15, 25-19)
20.30: Πήγασος Πολίχνης - ΑΣΑ Έβρος 3-0 (25-16, 25-19, 29-27)
 
Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
 
15.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - Πήγασος Πολίχνης 0-3 (10-25, 23-25, 13-25)
17.00: ΑΣΑ Έβρος - ΠΑΣ Ίκαρος 3-0 (25-18, 25-12, 25-18)
 
Βαθμολογία
1. Πήγασος Πολίχνης 9β. (9-0)
2. ΑΣΑ Έβρος 6β. (6-3)
3. ΠΑΣ Ίκαρος 3β. (3-6)
4. ΣΠΑ Καρδίτσας 0β. (0-9)
 
Γ΄όμιλος - Κλειστό Μίλωνα
 
Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
 
11.00: Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός 0-3 (17-25, 22-25, 24-26)
15.00: ΣΦΠ Χανίων - Παναθηναϊκός 0-3 (10-25, 16-25, 14-25)
 
Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
 
11.00: Παναθηναϊκός - Παμβοχαϊκός 0-3 (12-25, 21-25, 20-25)
15.00: ΣΦΠ Χανίων - Ολυμπιακός 0-3 (18-25, 17-25, 13-25)
 
Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
 
13.00: Παμβοχαϊκός - ΣΦΠ Χανίων 3-1 (25-17, 20-25, 26-24, 25-21)
15.00: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-1 (26-24, 20-25, 25-13, 25-23)
 
Βαθμολογία
1. Παμβοχαϊκός 9β. (9-1)
2. Ολυμπιακός 6β. (6-4)
3. Παναθηναϊκός 3β. (4-6)
4. ΣΦΠ Χανίων 0β. (1-9)
 
Δ' όμιλος - Κλειστό Μίλωνα
 
Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
 
17.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-19, 19-25, 22-25, 13-25)
Ρεπό ο Πανερυθραϊκός
 
Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
 
17.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - Πανερυθραϊκός 3-1 (25-18, 25-19, 16-25, 25-15)
Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων
 
Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
 
17.00: Πανερυθραϊκός - ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-22, 19-25, 20-25, 25-19, 15-17)
 
Ρεπό η ΑΕΠ Ολυμπιάς
 
Βαθμολογία
1. ΑΟΝΣ Μίλων 5β. (6-3)
2. ΑΕΠ Ολυμπιάς 3β. (4-4)
3. Πανερυθραϊκός 1β. (3-6)