OSDonate

Παρακαλούμε στηρίξτε την προσπάθειά μας

Ποσό - Amount:

Το final 4 του Πανελλήνιου νεανίδων στην Πολίχνη

Στο κλειστό της Πολίχνης θα διεξαχθεί η τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος των Νεανίδων.
 
Όπως αναμένεται να ανακοινωθεί αύριο από την ΕΟΠΕ το ΔΑΚ "Αλέξανδρος Νικολαϊδης" θα φιλοξενήσει τις 4 ομάδες που θα διεκδικήσουν τον τίτλο της πρωταθλήτριας, την Ελπίδα Αμπελοκήπων, τον ΠΑΟΚ, το Μαρκόπουλο και το Αιγάλεω.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν 22-24 Μαρτίου.

Το πρόγραμμα του final-4:
 
Παρασκευή 22 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
 
ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω
 
Σάββατο 23 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
 
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Ελπίς
ΑΟ Αιγάλεω - ΠΑΟΚ
 
Κυριακή 24 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
 
ΠΑΟΚ - ΑΟ Μαρκοπούλου
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Αιγάλεω

Τα αποτελέσματα της ημιτελικής φάσης:
 
Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3-2 (25-21, 26-24, 22-25, 22-25, 15-07), Διαιτητές: Τσιούλα, Δρανίτσας.
ΠΑΟΚ - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-16, 25-06, 25-09), Διαιτητές: Ισκάς, Λιοτόπουλος.
 
Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου
 
ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-22, 25-18, 18-25, 25-09), Διαιτητές: Μυλωνάκης, Παπαχατζής.
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Αιγάλεω 2-3 (16-25, 25-19, 23-25, 25-18, 11-15), Διαιτητές: Πρέντζας, Λιδωρικιώτη.
 
Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων:
 
Α' όμιλος (Ι. Λεμονίδης)
 
Πέμπτη 7 Μαρτίου
 
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)
ΑΣ Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)
 
Παρασκευή 8 Μαρτίου
 
ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)
ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)
 
Σάββατο 9 Μαρτίου
 
ΑΣ Αίας Κιλκίς - ΑΣ Γαία Δράμας 3-0 (25-11, 25-22, 25-22)
ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-12, 25-06, 25-11)

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-4)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 3β. (4-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-9)
 
Β' όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)
 
Τετάρτη 6 Μαρτίου
 
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων - ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)
 
Πέμπτη 7 Μαρτίου
 
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)
ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)
 
Παρασκευή 8 Μαρτίου
 
ΠΑΟΚ - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)
ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)

Σάββατο 9 Μαρτίου
 
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 1-3 (21-25, 25-23, 27-29, 23-25)

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 7β. (8-4)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (4-6)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)
Γ' όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)
 
Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου
 
ΣΦΑΜ Φοίβος - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου
 
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (20-25, 20-25,  21-25)

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)
 
Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)
 
Πέμπτη 7 Μαρτίου
 
ΓΕ Ηρακλείου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)
ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Παρασκευή 8 Μαρτίου
 
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)
 
Σάββατο 9 Μαρτίου
 
ΑΟ Αιγάλεω - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (26-24, 25-16, 25-19)

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-19, 25-22, 21-25, 25-16)

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. 9-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 6β. (6-4)
3. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-6)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (2-9)