Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Πανελλήνιο κορασίδων (προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων - Προημιτελική φάση
 
Α' όμιλος (Μίκρα)
 
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
 
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)
 
2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
 
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)
ΑΣ Άρης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-2 (16-25, 25-12, 24-26, 25-14, 15-11)
 
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
 
15.30: ΑΣ Αίας Κιλκίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
17.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άρης
 
Βαθμολογία Α' ομίλου
 
1. ΑΣ Ελπίς 6β. (6-0)
2. ΑΣ Άρης 3β. (5-5)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2β. (3-5)
4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 1β. (2-6)
 
Β' όμιλος (Ν. Βότση)
 
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
 
ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)
 
2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
 
ΑΕ Λάρισας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (11-25, 19-25, 11-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γαία Δράμας 0-3 (16-25, 16-25, 16-25)
 
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
 
17.00: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΦΓΣ Πρέβεζας
19.00: ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΕ Λάρισας

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 6β. (6-0)
2. ΑΣ Γαία Δράμας 3β. (3-3)
3. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-4)
4. ΑΕ Λάρισας 0β. (1-6)
Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου
 
ΔΑΚ Πολίχνης 17.00: Α1 - Β2
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00: Β1 - Α2
 
Γ' όμιλος (Στ. Βενέτης)
 
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
 
ΓΕ Ηρακλείου - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)
 
2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
 
Ερυθρός Αστέρας - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-2 (25-23, 15-25, 20-25, 26-24, 16-14)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (14-25, 25-23, 14-25, 16-25)
 
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
 
17.00: ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΓΕ Ηρακλείου
19.30: ΑΟ Αιγάλεω - Ερυθρός Αστέρας
 
Βαθμολογία Γ' ομίλου
 
1. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 3β. (3-1)
3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 0β. (1-3)
4. Ερυθρός Αστέρας 0β. (1-3)
 
Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)
 
Πέμπτη 16 Μαΐου
 
ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)
Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
 
Παρασκευή 17 Μαΐου
 
ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
 
Σάββατο 18 Μαΐου
 
20.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος
 
Βαθμολογία Δ' ομίλου
 
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 3β. (3-0)
2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-4)
3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0β. (1-3)
 
Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου
 
Στ. Βενέτης 17.00: Γ1 - Δ2
Μαρκόπουλου 20.00: Δ1 - Γ2
Template Design © GreekVolley by Babis Iosifidis. All Rights Reserved.