Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρώτο North Area
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Ολοκληρώθηκε απόψε το πρώτο north area που διοργανώθηκε στο Mylos beach bar στο Λιτόχωρο Πιερίας.
Στην πρώτη διοργάνωση του North Area που είναι και αναγνωρισμένη από την ΕΟΠΕ για την κατηγορία open, τα χρυσά μετάλλια πήραν στους άνδρες οι Μπανιώτης-Τερζόγλου που επικράτησαν 2-1 σετ των Μούχλια -Μιχελάκη.
Στις γυναίκες η Κουρτίδου με την Καραγκούνη επικράτησαν 2-0 σετ της Μάτιου- Τερζίου.
ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Phase | Date | Team A | Team B | Result | |||||||||||||||||||||
GROUP A | 22.6 | Μπανιώτης Ρ/Τερζόγλου Γ | vs | Malesic B/Παπαδογούλας Α | 2-0 | 21 | - | 18 | , | 21 | - | 12 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP B | 22.6 | Μιχελάκης Γ/Μούχλιας Β | vs | Μανωλάκης Β/Σακκάς Λ | 2-0 | 21 | - | 19 | , | 21 | - | 17 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP C | 22.6 | Κόκκινος Β/Σακόγλου Χ | vs | Μαυροβουνιώτης Α/Χαραλαμπίδης Δ | 2-1 | 21 | - | 12 | , | 18 | - | 21 | , | 15 | - | 9 | ) | ||||||||
GROUP D | 22.6 | Ευγενίδης Π/Τσολάκος Θ | vs | Hristov M/Latunov I | 0-2 | 14 | - | 21 | , | 18 | - | 21 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP A | 22.6 | Γιαννάκος Ι/Κεσογλίδης Α | vs | Malesic B/Παπαδογούλας Α | 0-2 | 18 | - | 21 | , | 22 | - | 24 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP B | 22.6 | Μπατζιλής Κ/Τερζόγλου Σ | vs | Μανωλάκης Β/Σακκάς Λ | 2-0 | 21 | - | 19 | , | 23 | - | 21 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP C | 22.6 | Δάνας Λ/Θεοδωρίδης Δ | vs | Μαυροβουνιώτης Α/Χαραλαμπίδης Δ | 1-2 | 15 | - | 21 | , | 21 | - | 16 | , | 12 | - | 15 | ) | ||||||||
GROUP D | 22.6 | Κουρτίδης Α/Τζιουμάκας Σ | vs | Hristov M/Latunov I | 1-2 | 21 | - | 16 | , | 19 | - | 21 | , | 12 | - | 15 | ) | ||||||||
GROUP A | 22.6 | Μπανιώτης Ρ/Τερζόγλου Γ | vs | Γιαννάκος Ι/Κεσογλίδης Α | 2-1 | 21 | - | 17 | , | 19 | - | 21 | , | 15 | - | 9 | ) | ||||||||
GROUP B | 22.6 | Μιχελάκης Γ/Μούχλιας Β | vs | Μπατζιλής Κ/Τερζόγλου Σ | 2-1 | 21 | - | 15 | , | 16 | - | 21 | , | 15 | - | 11 | ) | ||||||||
GROUP C | 22.6 | Κόκκινος Β/Σακόγλου Χ | vs | Δάνας Λ/Θεοδωρίδης Δ | 2-0 | 21 | - | 16 | , | 21 | - | 19 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP D | 22.6 | Ευγενίδης Π/Τσολάκος Θ | vs | Κουρτίδης Α/Τζιουμάκας Σ | 2-0 | 21 | - | 19 | , | 21 | - | 19 | , | - | ) | ||||||||||
Quarter Final | 23.6 | Μπανιώτης Ρ/Τερζόγλου Γ | vs | Ευγενίδης Π./Τσολάκος Θ. | 2-0 | 21 | - | 11 | , | 21 | - | 17 | , | - | ) | ||||||||||
Quarter Final | 23.6 | Hristov M/Latunov I | vs | Μαυροβουνιώτης Α./Χαραλαμπίδης Δ. | 2-1 | 21 | - | 15 | , | 15 | - | 21 | , | 15 | - | 9 | ) | ||||||||
Quarter Final | 23.6 | Κόκκινος Β/Σακόγλου Χ | vs | Μπατζιλής Κ/Τερζόγλου Σ | 2-0 | 24 | - | 22 | , | 21 | - | 14 | , | - | ) | ||||||||||
Quarter Final | 23.6 | Μιχελάκης Γ/Μούχλιας Β | vs | Malesic B/Παπαδογούλας Α | 2-0 | 21 | - | 16 | , | 21 | - | 18 | , | - | ) | ||||||||||
Semi Final | 23.6 | Μπανιώτης Ρ/Τερζόγλου Γ | vs | Hristov M/Latunov I | 2-0 | 21 | - | 14 | , | 21 | - | 14 | , | - | ) | ||||||||||
Semi Final | 23.6 | Κόκκινος Β/Σακόγλου Χ | vs | Μιχελάκης Γ/Μούχλιας Β | 0-2 | 15 | - | 21 | , | 13 | - | 21 | , | - | ) | ||||||||||
FINAL | 23.6 | Μπανιώτης Ρ/Τερζόγλου Γ | vs | Μιχελάκης Γ/Μούχλιας Β | 2-1 | 21 | - | 13 | , | 16 | - | 21 | , | 15 | - | 13 | ) |
Phase | Date | Team A | Team B | Result | |||||||||||||||||||||
GROUP A | 22.6 | Καραγκούνη Δ./Κουρτίδου Π. | vs | Βερνάρδου Α/Σφυρίου Ε | 2-0 | 21 | - | 14 | , | 21 | - | 19 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP B | 22.6 | Αλτίνη Κ/Καλαμαρίδου Μ | vs | Dacheva P/Nikolova D | 2-0 | 21 | - | 19 | , | 21 | - | 16 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP C | 22.6 | Παπαδοπούλου Χ/Χατζηδημητρίου Γ | vs | Ζεργιώτη Μ./Κύρκου Σ | 2-0 | 21 | - | 7 | , | 21 | - | 18 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP D | 22.6 | Μάτιου Δ/Τερζίου Φ | vs | Κουμπαρά Μ./Βελεσιώτη Ε | 2-0 | 21 | - | 6 | , | 21 | - | 9 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP A | 22.6 | Δημητριάδου Σ/Πανταζή Φ | vs | Βερνάρδου Α/Σφυρίου Ε | 0-2 | 13 | - | 21 | , | 16 | - | 21 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP B | 22.6 | Παρασκευαίδου Χ/Χατζηβασιλείου Β | vs | Dacheva P/Nikolova D | 0-2 | 12 | - | 21 | , | 11 | - | 21 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP C | 22.6 | Αποστολίδου Σ/Kimble C | vs | Ζεργιώτη Μ./Κύρκου Σ | 2-0 | 21 | - | 9 | , | 21 | - | 9 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP D | 22.6 | Τριγωνίδου Π/Χάνα Μ | vs | Κουμπαρά Μ./Βελεσιώτη Ε | 1-2 | 21 | - | 14 | , | 16 | - | 21 | , | 14 | - | 16 | ) | ||||||||
GROUP A | 22.6 | Καραγκούνη Δ./Κουρτίδου Π. | vs | Δημητριάδου Σ/Πανταζή Φ | 2-0 | 21 | - | 13 | , | 21 | - | 10 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP B | 22.6 | Αλτίνη Κ/Καλαμαρίδου Μ | vs | Παρασκευαίδου Χ/Χατζηβασιλείου Β | 2-0 | 21 | - | 12 | , | 21 | - | 12 | , | - | ) | ||||||||||
GROUP C | 22.6 | Παπαδοπούλου Χ/Χατζηδημητρίου Γ | vs | Αποστολίδου Σ/Kimble C | 2-1 | 17 | - | 21 | , | 21 | - | 16 | , | 15 | - | 9 | ) | ||||||||
GROUP D | 22.6 | Μάτιου Δ/Τερζίου Φ | vs | Τριγωνίδου Π/Χάνα Μ | 2-0 | 21 | - | 12 | , | 21 | - | 14 | , | - | ) | ||||||||||
Quarter Final | 23.6 | Καραγκούνη Δ./Κουρτίδου Π. | vs | Dacheva P/Nikolova D | 2-0 | 21 | - | 19 | , | 29 | - | 27 | , | - | ) | ||||||||||
Quarter Final | 23.6 | Παπαδοπούλου Χ./Χατζηδημητρίου Γ. | vs | Κουμπαρά Μ./Βελεσιώτη Ε | 2-0 | 21 | - | 14 | , | 21 | - | 19 | , | - | ) | ||||||||||
Quarter Final | 23.6 | Μάτιου Δ/Τερζίου Φ | vs | Αποστολίδου Σ/Kimble C | 2-1 | 21 | - | 8 | , | 18 | - | 21 | , | 15 | - | 5 | ) | ||||||||
Quarter Final | 23.6 | Αλτίνη Κ./Καλαμαρίδου Μ. | vs | Βερνάρδου Α/Σφυρίου Ε | 2-0 | 21 | - | 16 | , | 21 | - | 5 | , | - | ) | ||||||||||
Semi Final | 23.6 | Καραγκούνη Δ./Κουρτίδου Π. | vs | Παπαδοπούλου Χ./Χατζηδημητρίου Γ. | 2-0 | 24 | - | 22 | , | 21 | - | 16 | , | - | ) | ||||||||||
Semi Final | 23.6 | Μάτιου Δ/Τερζίου Φ | vs | Αλτίνη Κ./Καλαμαρίδου Μ. | 2-0 | 21 | - | 13 | , | 21 | - | 17 | , | - | ) | ||||||||||
FINAL | 23.6 | Καραγκούνη Δ./Κουρτίδου Π. | vs | Μάτιου Δ/Τερζίου Φ | 2-0 | 21 | - | 17 | , | 21 | - | 14 | , | - | ) |
Σχετικά Άρθρα
- Ολοκληρώθηκε το διεθνές προπονητικό σεμινάριο μπιτς βόλεϊ
- Ξεκινάει το διεθνές προπονητικό σεμινάριο μπιτς βόλεϊ
- Ο Δήμος Θεσσαλονίκης βράβευσε τους Θοδωρή Παπαδημητρίου, Παναγιώτη Ιωαννίδη για το χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο της Ίου
- Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Για τις θέσεις κατάταξης οι Ελληνικές ομάδες
- Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Πρόκριση στις 24 καλύτερες ομάδες για Κεσκίνη, Κοντοστάθη