Οι Σιημητράς, Μαγκαβέττος πήραν τον τίτλο στο Silver Beach Volley League ΟΠΑΠ

Η παράδοση που έχει δημιουργήσει η Volley League με τα τουρνουά μπιτς βόλεϊ ερασιτεχνών της κατηγορίας Silver και Golden ανδρών, γυναικών και μεικτού συνεχίστηκε και εφέτος στο Karavi Club στο πλαίο του πρωταθλήματος Beach Volley League ΟΠΑΠ 2019.

Στην κατηγορία Silver ανδρών που ολοκληρώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου ο Φώτης Νικολακόπουλος και ο Θοδωρής Μαγκαβέτος κατέκτησαν τον τίτλο στην κατηγορία Silver ανδρών. Στον τελικό νίκησαν τους Ανδρέα Σιημήτρα, Ερρίκο Μπόλνερτ με 2-0 (15-08, 15-10).

Μεγάλες μάχες έγιναν στους ημιτελικούς όπου οι Φώτης Νικολακόπουλος και Θοδωρής Μαγκαβέτος νίκησαν τους Σπύρο Τσίτο, Γιάννη Καραβατάκη με 2-0 (15-02, 15-11). Οι Ανδρέας Σιημήτρας, Ερρίκος Μπόλνερτ στο β΄ημιτελικό νίκησαν τους Κωνσταντίνο Μανιουδάκη, Αλέξανδρο Λεβαντίνο με 2-1 (15-07, 07-15, 11-8).

Στο ταμπλό του Silver ανδρών αγωνίστηκαν 18 ομάδες.

Στους νικητές μοιράστηκαν δώρα από τον ΟΠΑΠ και τις εταιρίες Bίκος, Counterpain & The Body Shop.