nomos vb pro agency

Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ K19: Φοβερές μάχες στο Karteros Beach Sports Center

Με εντυπωσιακούς αγώνες, ανατροπές, εκπλήξεις και όμορφο θέαμα άνοιξε η αυλαία του πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Κ19 που φιλοξενείται στις εκπληκτικές εγκαταστάσεις του Karteros Beach Sports Center.
Από το πρωί του Σαββάτου (6/8) οι καλύτερες ομάδες απ' όλη την Ελλάδα ξεκίνησαν τις μάχες στα τρία (από τα πολλά) γήπεδα των εγκαταστάσεων και μέσα σε περίπου 11 ώρες διεξήχθησαν συνολικά 42 αγώνες!
 
Τόσο στα αγόρια όσα και στα κορίτσια εκτός προημιτελικών έμεινα οι Νο1 ομάδες του ταμπλό καθώς οι Γιαλαμά/Μιχαηλίδου γνώρισαν δύο ήττες στον όμιλο, ενώ οι Μηλιώνης/Ρέγκλης έχασαν στον καθοριστικό αγώνα από τους Δασκαλάκη/Σφακιανάκη.
 
Στα κορίτσια οι Πιτσούλη/Πρινιωτάκη μπήκαν στο ταμπλό ως reserve team, αλλά έγιναν η πρώτη (χρονικά) ομάδα που πήρε το εισιτήριο για τους 8 όπου θα έχουμε τον κρητικό εμφύλιο κόντρα στις (πρωταθλήτριες Ελλάδας Κ17) Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ., οι οποίες έκαναν τη μίνι έκπληξη (στον άλλο κρητικό εμφύλιο) κόντρα στις Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε. (Νο3 του ταμπλό). Στην 8άδα έχουμε επίσης τις δίδυμες αδελφές Μόκαλη (Νο2 του ταμπλό), αλλά και τις αδελφές Φανιουδάκη.
 
Στα αγόρια οι Κώες Καρδούλιας, Καλιόζης (αν και Νο6 του ταμπλό) επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί και έγιναν η πρώτη (χρονικά) ομάδα που πήρε το εισιτήριο για την 4άδα, καθώς στο μεγάλο ντέρμπι κέρδισαν τους Θρακιώτες Κεσκίνη/Κοντοστάθη (πρωταθλητές Ελλάδας Κ17) οι οποίοι αύριο το πρωί θα έχουν μια δεύτερη ευκαιρία για να βρεθούν στα ημιτελικά.
 
Στα ημιτελικά βρέθηκαν από σήμερα και οι Κρητικοί Αστρινάκης/Σπιταδάκης που θα περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο τους από τους αγώνες που θα προηγηθούν το πρωί.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπα πρόγραμμα:

Ταμπλό κοριτσιών
Αγώνες ομίλων
1.Γιαλαμά Ε. / Μιχαηλίδου Α.-Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π. 0-2 (12-21, 19-21)
2.Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.-Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ. 2-0 (21-17, 21-08)
3.Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Γκίκα Ν. / Θαρρενάκη Κ. 2-0 (21-09, 21-12)
4.Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε. 0-2 (15-21, 20-22)
5.Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 2-0 (21-16, 21-19)
6.Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν.-Παρίση Κ. / Πατακιάρα Ζ. 2-0 (21-17, 21-11)
7.Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 2-1 (19-21, 21-19, 15-12)
8.Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.-Βασιλειάδου Ε. / Ζειμπέκη Ο. 2-0 (21-05, 21-08)
9.Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π.-Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε. 2-0 (21-18, 21-16)
10.Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ.-Γιαλαμά Ε. / Μιχαηλίδου Α. 2-1 (21-18, 14-21, 15-10)
11.Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε. 2-0 (21-07, 21-11)
12.Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α.-Γκίκα Ν. /Θαρρενάκη Κ. 2-0 (21-14, 21-18)
13.Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν. 0-2 (15-21, 18-21)
14.Παρίση Κ. / Πατακιάρα Ζ.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 0-2 (12-21, 17-21)
15.Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ. 2-0 (21-14, 21-17)
16.Βασιλειάδου Ε. / Ζειμπέκη Ο.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 0-2 (13-21, 09-21)
 
Προκριματική φάση
17.Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.-Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α 2-0 (21-14, 21-17)
18.Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε.-Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ. 2-0 (26-24, 21-13)
19.Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 0-2 (18-21, 17-21)
20.Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 2-1 (07-21, 21-18, 15-11)
 
Κυριακή 7/8/2022
Προημιτελικοί
21.09:00, Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ.
22.follow, Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε.
23.follow, Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν.-Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.
24.follow Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.
 
Α' Ημιτελικός
25.Νικητής Αγώνα Νο21-Νικητής Αγώνα Νο22
 
Β' Ημιτελικός
26.Νικητής Αγώνα Νο24-Νικητής Αγώνα Νο23
 
Αγώνας για θέσεις 3-4
27.Ηττημένος Αγώνα Νο26-Ηττημένος Αγώνα Νο25
 
ΤΕΛΙΚΟΣ
28.Νικητής Αγώνα Νο25-Νικητής Αγώνα Νο26 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στο ταμπλό των αγοριών
Σάββατο 6/8/2022
1.Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η. bye
2.Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.-Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ. 0-2 (12-21, 17-21)
3.Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.-Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι. 2-0 (21-10, 21-15)
4.Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ.-Γεωργιάδης Χ. / Ρουμελιώτης Φ. 2-0 (21-14, 21-10)
5.Πετρόπουλος Λ. / Σπύρου Κ.-Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ. 1-2 (24-22, 19-21, 15-17)
6.Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β. 2-0 (21-12, 21-18)
7.Βένιος Κ. / Καρύκας Α.-Παξιμαδάκης Χ. / Πηλίτσης Π. 2-0 (21-18, 21-17)
8.Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 1-2 (14-21, 21-14, 13-15)
9.Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η.-Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ. 0-2 (08-21, 07-21)
10.Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.-Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ. 2-1 (22-24, 21-11, 15-13)
11.Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ.-Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι. 0-2 (12-21, 09-21)
12.Βένιος Κ. / Καρύκας Α.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 2-0 (21-10, 21-05)
13.Παξιμαδάκης Χ. / Πηλίτσης Π.-Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ. 0-2 (18-21, 19-21)
14.Πετρόπουλος Λ. / Σπύρου Κ.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β. 1-2 (29-27, 20-22, 7-15)
15.Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Γεωργιάδης Χ. / Ρουμελιώτης Φ. 2-0 (21-19, 21-18)
16.bye-Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.
17.Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η. 2-0 (21-18, 21-12)
18.Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β.-Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ. 2-0 (22-20, 21-17)
19.Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ. 2-0 (21-11, 21-14)
20.Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 2-1 (20-22, 27-25, 15-10)
21.Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ.-Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α. 2-0 (21-19, 21-15)
22.Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Βένιος Κ. / Καρύκας Α. 2-0 (21-17, 21-13)
 
Κυριακή 7/8/2022
23.09:00, Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β.
24.follow, Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.
25.follow Νικητής Αγώνα Νο23-Βένιος Κ. / Καρύκας Α.
26.follow, Νικητής Αγώνα Νο 24-Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.
 
Α' ημιτελικός
27.Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ.-Νικητής Αγώνα Νο 25
 
Β' ημιτελικός
28.Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Νικητής Αγώνα Νο 26
 
Αγώνας για θέσεις 3-4
29.Ηττημένος Αγώνα Νο 27-Ηττημένος Αγώνα Νο 28 -
 
Τελικός
30.Νικητής Αγώνα Νο 27-Νικητής Αγώνα Νο 28