Beach Volley Academy στο Village με ιδανικές συνθήκες

Με ιδανικές καιρικές συνθήκες ολοκληρώθηκε το τουρνουά της Beach Volley Academy στο Village shopping & more το Σάββατο 27/5 και την Κυριακή 28/5.

Στην κατηγορία του ενός αστεριού στους άνδρες νικητές ήταν οι Αλεξόπουλος-Καλούδης που νίκησαν με 2-1 (15-11  9-15  11-7) τους Γερωνυμάκη-Διαμαντή. Στις γυναίκες νικήτριες ήταν οι Σταματελάτου-Μανταλιά που επικράτησαν με 2-0 (15-12  15-7) των Δούκα-Μπατάνη. Τέλος στην κατηγορία του μεικτού την πρώτη θέση κατέκτησαν οι Κυριακόπουλος-Καλογεράκη που νίκησαν με 2-1 (15-8  9-15  11-9) τους Τάκο-Σαρτζετάκη.

Στην κατηγορία των δύο αστεριών στους άνδρες, σε ένα τουρνουά επίδειξης και προετοιμασίας για τις διοργανώσεις τους νικητές ήταν οι Κογκαλίδης-Πολυχρονιάδης που νίκησαν με 2-0 (15-12  15-11) τους Καπάτο-Παπαδογούλα. Στις γυναίκες οι Τσαπούρη-Τσίμιλα, κατέκτησαν την πρώτη θέση αφήνοντας στην δεύτερη τις Αγγελοπούλου-Μίχου, με το αγωνιστικό σύστημα να είναι σε όμιλο και όχι με τελικό. Τέλος στο μεικτό νικητές ήταν οι Καντιώτης-Φωκιανού που νίκησαν με 2-0 (15-9  15-7) τους Παπουτσή-Αγγελοπούλου.

Οι ομάδες μοιράστηκαν δώρα από τους χορηγούς της διοργάνωσης (Wilson, Demon, Contigo, Nine Grams, Barsol, Λίμνη Βουλιαγμένης, Γύρο γύρω όλοι Κάβα Νέκταρ) και ανανέωσαν το ραντεβού τους για τα επόμενα τουρνουά της BVA, τόσο στο Village shopping & more, όσο και στο Καράβι Sports Club.