osfp  aris panaxiakos aothiras porfyrasnew small AIAS SM n amazones   THETIS SM  ilisiakos smmarkopoulo   PAOK FC Logo  panathinaikos  AEK SM LAMIA SM

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ

markopoulorevoil

Η Μανωλίνα Κωνσταντίνου KYANA MVP του δεύτερου τελικού της Volley League Γυναικών

Η Μανωλίνα Κωνσταντίνου είναι η KYANA MVP του δεύτερου τελικού της Volley League Γυναικών.

Η Κύπρια αθλήτρια του Παναθηναϊκού που σε όλα τα πλέι οφ αγωνίζεται ως διαγώνια, ήταν η κορυφαία της ομάδας της στον δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος και συνέβαλε τα μέγιστα στην ισοφάριση της σειράς σε 1-1.

Η Μανωλίνα Κωνσταντίνου στη νίκη με 3-1 σετ επί του Ολυμπιακού έκανε το καλύτερό της παιχνίδι ως διαγώνια, τελειώνοντας το παιχνίδι με 20 πόντους με 17/33 τελειωμένες επιθέσεις (52% αποτελεσματικότητα), 1 άσσο και 2 μπλοκ.

«Χαίρομαι πολύ για τον τίτλο της MVP, καθώς καλούμαι να φέρω εις πέρας την πρόκληση μιας καινούριας θέσης και χαίρομαι που μπορώ να βοηθήσω την ομάδα μου στην επίτευξη των στόχων της! Το μέλημα όλων μας αυτή τη στιγμή είναι να βάλει η καθεμία το δικό της λιθαράκι και να βγάζει τον καλύτερό της εαυτό ούτως ώστε ως σύνολο να παίξουμε καλό βόλεϊ και να πετυχαίνουμε νίκες μέχρι και το τελευταίο ματς. Ήταν σημαντική νίκη γιατί είμαστε στα ίσα, ξεκινάμε από το μηδέν και πάμε δυνατά στο Ρέντη για να σπάσουμε την έδρα και να φέρουμε το τελευταίο παιχνίδι στην έδρα μας» δήλωσε χαρακτηριστικά η Μανωλίνα Κωνσταντίνου.
 
ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΥΑΝΑ MVP 2021-2022
1η αγωνιστική: Ιωάννα Πολυνοπούλου (Π.Α.Ο.Κ.)
2η αγωνιστική: Καζμίρ Μπράουν (Η.Π.Α. - Α.Ε.Κ.)
3η αγωνιστική: Ντα Γεόνγκ Λι (Νότια Κορέα - Π.Α.Ο.Κ.)
4η αγωνιστική: Σιμόν Άμποτ (Η.Π.Α. - Α.Ο. Θήρας)
5η αγωνιστική: Τσέιντα Άκτας (Τουρκία - Α.Σ.Π. Θέτις)
6η αγωνιστική: Αθανασία Λιάγκη (Πανναξιακός Α.Ο.Ν.)
7η αγωνιστική: Έρικα Μερκάδο (Αργεντινή - Α.Σ. Άρης)
8η αγωνιστική: Μάρθα Ανθούλη (Α.Σ.Π. Θέτις)
9η αγωνιστική: Ταϊνά Ροντρίγκες (Βραζιλία - Α.Ο.Φ. Πορφύρας)
10η αγωνιστική: Βίλμα Σάλας (Κούβα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
11η αγωνιστική: Αθηνά Παπαφωτίου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)
12η αγωνιστική: Χριστίνα Αδαμοπούλου (Α.Ο. Θήρας)
13η αγωνιστική: Τζένιφερ Κρος (Καναδάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
14η αγωνιστική: Ευαγγελία Μερτέκη (Π.Α.Ο.Κ.)
15η αγωνιστική: Όλγα Βεργίδου (Α.Ε.Κ.)
16η αγωνιστική: Βίλμα Σάλας (Κούβα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
17η αγωνιστική: Αλεξία Καλανταρίδου (Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil)
18η αγωνιστική: Μάρθα Ανθούλη (Α.Σ.Π. Θέτις)
19η αγωνιστική: Τζένιφερ Κρος (Καναδάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
20η αγωνιστική: Γιανέλις Σάντος (Κούβα - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες)
21η αγωνιστική: Ευαγγελία Τάνη (Α.Σ. Άρης)
22η αγωνιστική: Έλενα Κουντουρά (Α.Ο. Λαμίας 2013)
23η αγωνιστική: Σάσκια Χίπε (Γερμανία - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
24η αγωνιστική: Αρέτα Κονόμη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
25η αγωνιστική: Μιλάγκρος Κογιάρ (Π.Α.Ο.Κ.)
26η αγωνιστική: Ιωάννα Πολυνοπούλου (Π.Α.Ο.Κ.)

ΚΥΑΝΑ MVP ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ:
Μιλάγκρος Κογιάρ (Ισπανία - Π.Α.Ο.Κ.)
 
KYANA MVP ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ: Μάρετ Γκρόθες (Ολλανδία - Παναθηναϊκός Α.Ο.)

KYANA MVP ΠΡΩΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ:
Βίλμα Σάλας (Κούβα - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
 

KYANA MVP ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ: Μανωλίνα Κωνσταντίνου (Κύπρος - Παναθηναϊκός Α.Ο.)