Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Αήττητος ο Κέρκης στο δρόμο για την άνοδο

Ο Κέρκης Μαραθοκάμπου στο Final-4

Με 1-3 σετ η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Κέρκη Μαραθοκάμπου κέρδισε την Δραπετσώνα στον τελευταίο αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο «Αρ.Παπαμιχαήλ» για την φάση των πλέι οφ.
Η ομάδα της Σάμου έχοντας περάσει ήδη (και μάλιστα αήττητη) στο Final Four θα κληθεί να αντιμετωπίσει την ομάδα του Ροδίων Άθλησις ενώ η Δραπετσώνα θα βρεθεί αντιμέτωπη με τον ΟΦΗ.
Οι τέσσερις διεκδικητές θα παλέψουν για το εισιτήριο που οδηγεί στην Volley League στις 13-14 Απριλίου ενώ αναμένουν και την απόφαση της ΕΟΠΕ για τον τόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών.
Ρεπορτάζ:Ηλιάνα Τζούφα

Στο αγωνιστικό μέρος του τελευταίου παιχνιδιού των πλέι οφ ο Κέρκης Μαραθοκάμπου κέρδισε το πρώτο σετ με 20-25. Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες βρέθηκαν κοντά στο σκορ όμως η Δραπετσώνα ήταν αυτή που το πήρε με 25-18 και ισοφάρισε σε 1-1 στην σειρά των σετ.Στο τρίτο και τέταρτο σετ οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 19-25 και 20-25 αντίστοιχα.

Στο άλλο παιχνίδι (του ίδιου ομίλου)ο Απόλλωνας Σμύρνης κέρδισε στην έδρα του με 3-0(25-18,25-22,25-21) σετ την ομάδα"Νέοι Βύρωνος"