Δεν τα κατάφερε ο Ασκληπιός απέναντι στον Καμπανιακό

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2. Παρά την αρχική ισοφάριση σε 1-1 και το 10-16 του 3ου σετ, δεν είχαν συνέχεια με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα στην Χαλάστρα από τον τοπικό Καμπανιακό.

Το ξεκίνημα του 1ου σετ βρήκε τον Ασκληπιό σε πολύ άσχημη κατάσταση με αποτέλεσμα ο γηπεδούχος να προηγηθεί με 9-1. Απ το σημείο αυτό τα πράγματα άλλαξαν με τον Ασκληπιό να ροκανίζει την διαφορά φτάνοντας στο 22-20 χωρις όμως να έχει συνέχεια χάνοντας το σετ με 25-22.

Στο 2ο σετ η εικόνα άλλαξε, με τον Ασκληπιό να είναι συνεχώς μπροστά 5-10 και 12-17 φτάνοντας στην κατάκτηση του σετ με 19-25.

Στο 3ο σετ ίδια εικόνα με τον Ασκληπιό να προηγείται με 5-10 και 10-16 και ενώ όλα έδειχναν ότι θα έφτανε εύκολα στην κατάκτηση του σετ ο Καμπανιακός κατάφερε να ροκανίσει την διαφορά και να ισοφαρίσει στο 19-19 παίρνοντας τελικά το σετ με 25-22.

Στο 4ο σετ οι γηπεδούχοι με τον αέρα του 2-1 μπήκαν απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ 12-7 και 19-14 φτάνοντας στην κατάκτηση με 25-17.

Τα σετ 1ο 25-22, 2ο 19-25, 3ο 25-22, 4ο 25-17.