aonairaklis kif gei   messaras   abelokipoi   agia paraskevi sm   apollon kalamatas   vironas logo    apollonios     636735957002980318 o    PETROUPOLI n   messiniakos

 

pefka   foinikasalexandroupolis     filathlitikoslarisaikos   ment   niki alexandro sm    ELPISABELOKIPONn   stavroupolis   giannena  kavala asklipios  eal    neagenea

Α2 Γυναικών: Ο Απόλλων Καλαμάτας στέφθηκε πρωταθλητής στον Α' όμιλο και πήρε την άνοδο στη Pre League

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας στέφθηκε πρωταθλητής του Α' ομίλου της Α2 Γυναικών και πήρε την άνοδο για την Pre League της αγωνιστικής περιόδου 2020-2021.
Η ομάδα της Μεσσηνίας πέρασε από την έδρα της Αργυρούπολης με 3-0 σετ και πέτυχε την 18η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες και με 52 βαθμούς είναι στο +15 από την 2η Πετρούπολη, τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.
Tα σετ: 0-3 (17-25, 22-25, 21-25)
Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: (Λυκογιάννη): Φιλντ, Αρβανίτη, Χατζησοφρωνίου, Βελούδου, Αθνασοπούλου,Πάτα, Καλογεροπούλου (λ), Καπάτου, Μπαλάσκα.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μυτσκίδης): Καραμούντζου, Κόλλια, Καρακύκλα, Μουρατίδη, Αποστολοπούλου, Κορακιανίτη, Δεδούση (λ), Γάκη (λ), Σακελλαρίου.

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 18η αγωνιστική

Σάββατο 7 Μαρτίου

Γ.Α.Σ. Μεσσαράς - Α.Ε. Αγ. Παρασκευής 3-0 (25-19, 25-21, 26-24), Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κληματσίδα.
Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (17-25, 22-25, 21-25), Διαιτητές: Βλάχος, Αρβανίτης.
Α.Ε. Αμπελοκήπων - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-08, 25-18, 25-14), Διαιτητές: Γεωργάκη, Μούζουλας.
Γ.Σ. Μεσσηνιακός - Γ.Σ.Κ. Ηρακλής 3-0 (25-22, 25-19, 25-11), Διαιτητές: Κανελλίδης, Χανδρινός.
Ο.Φ.Α. Απολλώνιος - Γ.Σ. Πετρούπολης 0-3 (22-25, 23-25, 17-25), Διαιτητές: Μαλλιάρα, Βελώνης.

Τετάρτη 11 Μαρτίου

Λίντο 20.30: Γ.Ε. Ηρακλείου - Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου, Διαιτητές: Κόκκας, Καραπουλάκης.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 18η αγωνιστική

Σάββατο 7 Μαρτίου

Ε.Α. Λαρίσης - Α.Σ. Ελπίς 0-3 (23-25, 22-25, 22-25), Διαιτητές: Κολτσίδας, Κακάτσιου.
Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά - Μ.Ε.Ν.Τ. 3-1 (25-20, 11-25, 25-12, 25-22), Διαιτητές: Μπέλλος Ι., Κεχαγιά.
Γ.Σ.Γ. Νίκη - Α.Ο. Καβάλας 2-3 (17-25, 25-20, 25-14, 18-25, 08-15), Διαιτητές: Τονονίδης, Παπαχρήστου.
Α.Σ. Ασκληπιός - Α.Σ. Γιάννενα 3-1 (21-25, 25-23, 25-14, 25-13), Διαιτητές: Χλωρός, Αθανασόπουλος.

Κυριακή 8 Μαρτίου

Ε.Α.Κ. Σταυρούπολης 18.00: Ε.Ο. Σταυρούπολης - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Μαλακίδης, Κουκουμάκας Π..

Τετάρτη 11 Μαρτίου

Δ.Α.Κ. Πεύκων 20.00: Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Διαιτητές: Κουκουμάκας Ν., Λούμσι.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.