Την 3η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Φιλαθλητικός για την Α2 Γυναικών

Την 3η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Φιλαθλητικός για την Α2 Γυναικών Βόλεϊ επί της ΕΑΛ με 3-1 ( 25-17,20-25,25-15,25-20 ) στη Λάρισα.

Η ομάδα του Π.Παπαδόπουλου έπιασε  πολύ καλή απόδοση σε όλο τον αγώνα ,εκτός του 2ου σετ που έδειξε σημάδια χαλάρωσης, Στο 1ο σετ η ομάδα του Φιλαθλητικού μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας την γηπεδούχο .Πίεσε με το σερβίς την αντίπαλη άμυνα οδηγώντας την σε λανθασμένες επιθετικές επιλογές και δίνοντας εύκολους πόντους  στην ομάδα της Πρέβεζας που το κατέκτησε 25-17 . Στο 2ο σετ ο Φιλαθλητικός έδειξε σημάδια επιπολαιότητας και χαλάρωσης με πολλά λάθη σε όλους τους τομείς πράγμα που εκμεταλλεύτηκε η ΕΑΛ και ισοφάρισε τον αγώνα με 1-1.Στα υπόλοιπα 2 σετ,ο Φιλαθλητικός ανέβασε ξανά κατακόρυφα την απόδοσή του σε άμυνα και επίθεση και παρά την φιλότιμη προσπάθεια της ΕΑΛ να μείνει ανταγωνιστική στον αγώνα , τα κέρδισε με άνεση 25-15 και 25 -20 κερδίζοντας και τον αγώνα με 3-1 σετ.Η ομάδα της Πρέβεζας έδειξε χαρακτήρα μίας σοβαρής ομάδας που ξέρει τι ζητάει στο γήπεδο και πως να εκμεταλλευτεί τις αδυναμίες του αντιπάλου της.Η σημαντική εκτός έδρας νίκη σε μία δύσκολη έδρα δίνει μεγάλη αισιοδοξία και ψυχολογία στην ομάδα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΕΑΛ (Παπαδημητρίου Βασίλης ) Τίκα Νικολέτα(Αρχηγός), Παπακώστα Βασιλική, Μαργαριτοπούλου Μαρία, Δικαστοπούλου Νεφέλη, Μανδραβέλη Μαρία, Βελεσιώτη Ελίζα , Ριχλίεβα Σόφη, Ζαφειρίου Ευαγγελία , Καφφέ Αγορίτσα , Βελεσιώτη Εύη , Μαργαριτοπούλου Δανάη , Τσάμογλου Μαρία . Σιώμου Τατιάνα

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Παπαδόπουλος Πέτρος - Τσουμάνης Βασίλης)  Κοσμίδου,Σιούλα ,Γκίμπερτ , Parshyna , Θεοδωράκη, Κούκα , Ρίτσα , Πατακιάρα , Αγόρου, Σάμπου