Τα φαβορί συνέχισαν με νίκες στην Κ18 εκτός Συναγωνισμού κοριτσιών στην 3η αγωνιστική

Το εξαιρετικό ξεκίνημα του ΑΣ Τυφών συνεχίστηκε και στην 3η αγωνιστική αφού η ομάδα του Ηρακλείου συνέχισε όχι μόνο το αήττητο σερί αλλά δεν έχασε ακόμα σετ σε τρία παιχνίδια.

Ο ΑΣΟΧ ''Φοίβος'' δεν μπόρεσε να σταματήσει την ομάδα του Τυφώνα με το μεταξύ τους παιχνίδι να τελειώνει 0-3. Στον Α όμιλο ξεχώρισε, επίσης, η νίκη του ΑΟ Διονύσου με 3-1 επί του ΑΟ Αγίου Στεφάνου και διατήρησε τον ΑΟ Διονύσου ένα βαθμό πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Νέοι Βύρωνος και ο ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος" διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση του Β ομίλου με τις νίκες τους στην 3η αγωνιστική. Οι Ίωνες ΑΣΠ δεν κατάφεραν να κατακτήσουν σετ απέναντι στον ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος" και το τελικό 0-3 έδωσε στις φιλοξενούμενες τους 3 βαθμούς. Οι Νέοι Βύρωνος, με τη σειρά τους, επιβλήθηκαν του ΑΟ Κωφών με 3-0 και έκαναν το 3 στα 3 στο φετινό πρωτάθλημα.

Δύο ομάδες συνεχίζουν αήττητες και στον Γ’ όμιλο και αυτές είναι ο Απόλλων Αγίου Δημητρίου και ο ΑΟ Καρέα. Στο τοπικό ντέρμπι του Αγίου Δημητρίου ο Απόλλων επικράτησε με 0-3 του Αστέρα. Η τρίτη ομάδα του Αγίου Δημητρίου, η Δάφνη, γνώρισε τη δεύτερη ήττα της για φέτος κόντρα στον ΑΟ Καρέα με 1-3. Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ακολουθεί η Ένωση Βύρωνα με 6 βαθμούς μετά τη σημαντική νίκη της με 3-1 επί του ΖΑΟΝ.

Τέλος, ο Δ’ όμιλος δεν έκρυβε εκπλήξεις. Η μεγάλη νίκη της αγωνιστικής ήρθε από την ΑΣΠΕ "Θέτις" με 1-3 κόντρα στην ομάδα του ΓΣ Γλυκών Νερών. Έτσι οι γηπεδούχες έχασαν έδαφος στη βαθμολογία ενώ η Θέτις παρέμεινε στην κορυφή. Στην κορυφή έμεινε και ο ΑΣ Σπάτων "Γαία" αφού εντυπωσίασε με αντίπαλό τον Παναθηναϊκός 4. Το τελικό 3-0 ήρθε πολύ εύκολα και διατήρησε την ομάδα των Σπάτων αήττητη μετά από 3 αγωνιστικές.