Πανελλήνιο αγοριών Κ21: Ο Ιωνικός πήρε το θρίλερ με τον Μίλωνα

Μετά από μία απίστευτη μάχη που άγγιξε τις τρεις ώρες (2 ώρες και 54 λεπτά), ο Ιωνικός επικράτησε με 3-2 του Μίλωνα στο δεύτερο ματς της 2ης αγωνιστικής του Final 4 του πανελληνίου πρωταθλήματος αγοριών Κ21 και αύριο θα διεκδικήσει τον τίτλο με τον Πήγασο Πολίχνης.
Ο αγώνας ήταν γεμάτος ανατροπές με τον Ιωνικό να παίρνει το πρώτο σετ με 32-30 και τον Μίλωνα να απαντά στο δεύτερο επικρατώντας με 26-28.

Στο τρίτο σετ είχαμε ισοπαλία μέχρι το 18-18, αλλά ο Ιωνικός ξέφυγε 20-18 και 22-19 για να το κατακτήσει με 25-21.

Ο Μίλων επέστρεψε στο δ' σετ όπου το 5-8 έγινε 14-12, αλλά οι Νεοσμυρνιώτες απάντησαν με συνεχόμενα μπλοκ για το 14-17 για να ισοφαρίσουν σε 2-2.

Στους πρώτους πόντους του τάι μπρέικ (2-4), ο Ιωνικός είδε τον Νανόπουλο να τραυματίζεται σε προσπάθεια του για άμυνα και να αποχωρεί στο 2-6, με τον Μίλωνα να διατηρεί το +4 μέχρι το 7-11. Εκεί ο Ιωνικός με καλό σερβίς ισοφάρισε σε 11-11 και στο 13-13 δύο πετυχημένες κόντρες του έδωσαν τη νίκη.