Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Προημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ18

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Προημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος κοριτσιών Κ18.


ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Κ18

Α' Όμιλος (Βότση - Μίκρα)

Πέμπτη 12 Μαΐου 2022


ΑΣ Γιάννενα - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 1-3 (12-25, 12-25, 25-23, 09-25)
ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΠΑΟΚ 0-3 (13-25, 18-25, 12-25)

Παρασκευή 13 Μαΐου 2022

Βότση 17.30: ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου - ΑΣ Γιάννενα
Μίκρα 18.30: ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση

Σάββατο 14 Μαΐου 2022

Βότση 17.30: ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου
Μίκρα 18.30: ΑΣ Γιάννενα - ΠΑΟΚ

Βαθμολογία Α' Ομίλου

1. ΠΑΟΚ 3β. (3-0)
2. ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3β. (3-1)
3. ΑΣ Γιάννενα 0β. (1-3)
4. ΑΟ Αμαζόνες Μαΐστρου 0β. (0-3)

Β' Όμιλος (Αλκαζάρ - Νεάπολη)

Πέμπτη 12 Μαΐου 2022

ΑΣ Άρης - ΑΟ Καβάλας 3-0 (25-10, 27-25, 25-13)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΣΦΚ Πιερικός 3-2 (22-25, 25-20, 22-25, 25-18, 15-08)

Παρασκευή 13 Μαΐου 2022

Αλκαζάρ 17.30: ΣΦΚ Πιερικός - ΑΟ Καβάλας
ΕΑΚ Νεάπολης 19.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Άρης

Σάββατο 14 Μαΐου 2022

Αλκαζάρ 13.00: ΑΣ Άρης - ΣΦΚ Πιερικός
Αλκαζάρ 15.30: ΑΟ Καβάλας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

Βαθμολογία Β' Ομίλου

1. ΑΣ Άρης 3β. (3-0)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2β. (3-2)
3. ΣΦΚ Πιερικός 1β. (2-3)
4. ΑΟ Καβάλας 0β. (0-3)

Ημιτελική Φάση Α' και Β' Ομίλου - Κυριακή 15 Μαΐου 2022

Μίκρα 16.00: Β1 - Α2
Μίκρα 18.30: Α1 - Β2

Γ' Όμιλος (Μεταμόρφωση)

Πέμπτη 12 Μαΐου 2022


ΑΣΣΑ Γαία - ΑΘΛΗΣΗ 3-0
ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΑΣ Περιστέρι 3-1

Παρασκευή 13 Μαΐου 2022

17.00: ΑΘΛΗΣΗ - ΑΣ Περιστέρι
19.00: ΑΣΣΑ Γαία - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης

Σάββατο 14 Μαΐου 2022

17.00: ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΑΘΛΗΣΗ
19.00: ΑΣ Περιστέρι - ΑΣΣΑ Γαία
Βαθμολογία Γ' Ομίλου

1. ΑΣΣΑ Γαία 3β. (3-0)
2. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3β. (3-1)
3. ΑΣ Περιστέρι 0β. (1-3)
4. ΑΘΛΗΣΗ 0β. (0-3)

Δ' Όμιλος (Μελίσσια)

Πέμπτη 12 Μαΐου 2022


ΑΣΠ Απόλλων - ΣΦΑΜ Φοίβος 2-3 (25-17, 20-25, 25-17, 13-25, 15-17)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Ιωνικός 0-3 (28-30, 20-25, 06-25)

Παρασκευή 13 Μαΐου 2022

11.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣΠ Απόλλων
14.30: ΑΟ Ιωνικός - ΣΦΑΜ Φοίβος

Σάββατο 14 Μαΐου 2022

16.00: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΓΕ Ηρακλείου
18.30: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟ Ιωνικός

Βαθμολογία Δ' Ομίλου

1. ΑΟ Ιωνικός 3β. (3-0)
2. ΣΦΑΜ Φοίβος 2β. (3-2)
3. ΑΣΠ Απόλλων 1β. (2-3)
4. ΓΕ Ηρακλείου 0β. (0-3)

Ημιτελική Φάση Γ' και Δ' Ομίλου - Κυριακή 15 Μαΐου 2022

Μεταμόρφωσης 19.00: Γ1 - Δ2
Λύκειο Μελισσίων 19.30: Δ1 - Γ2
 
πηγή: volleyball.gr