Η ομάδα της Βάρης πρωταθλήτρια Vintage γυναικών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ VINTAGE ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2019-20 Η ΟΜΑΔΑ ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ

Την 1η θέση και το πρωτάθλημα VINTAGE Γυναικών αγων.περιόδου 2019-20 κατέκτησε η Βάρη στους αγώνες της τελικής φάσης που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 22-23/2 στο κλειστό γυμναστήριο Βάρης.
ΑΟ Βάρης Αναγυρούς και ΑΕΓ Αιξωνή αναμετρήθηκαν στον τελικό, σε έναν αγώνα με ενδιαφέρουσες φάσεις διάρκειας 128 λεπτών, όπου επικράτησε η ομάδα της Βάρης αφού ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ 2-0 σετ και νίκησε τελικά με 3-2 σετ την Αιξωνή
Αναλυτικά το αποτέλεσμα και οι συνθέσεις των ομάδων :
ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ-ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ 3-2 (15-25,21-25, 25-15, 25-23, 15-7)
ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ : ΓΡΙΣΠΟΣ : ΖΑΓΚΛΑΚΟΥΤΗ-ΤΡΙΒΟΥΛΙΔΗ-ΚΟΡΩΝΙΑ-ΣΚΟΡΔΟΥ-ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ(ΑΡΧΗΓΟΣ)-ΣΤΑΜΟΥΛΗ-/ΜΙΧΑΗΛ (Λ)-ΑΔΑΜΗ-ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΩΧΟΥ-ΒΟΣΚΑΚΗ
ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ : ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ (προπ) : ΣΟΥΛΤΑΝΟΥ-ΔΡΟΥΤΣΑ (ΑΡΧΗΓΟΣ)-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ-ΚΩΣΤΑΚΗ-ΣΟΡΜΑΪΝΗ/ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗ (Λ)-ΤΣΟΥΚΑΛΑ(Λ)-ΑΝΘΗ-ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΖΑΡΚΑΔΑ-ΜΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΙΣΣΑ-ΔΙΜΕΛΑ
Διαιτητές: ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ-ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΓΑΡΔΕΛΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ
Στον μικρό τελικό η ομάδα της Αγίας Βαρβάρας νίκησε την ομάδα ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ Ν.ΙΩΝΙΑΣ με 3-1 σετ (26-24,18-25, 25-11, 25-14))και κατέκτησε την 3η θέση
Κατόπιν ψηφοφορίας αναδείχτηκαν οι καλύτερες αθλήτριες της διοργάνωσης ως εξής:
Καλύτερη Πασαδόρος : ΔΡΟΥΤΣΑ ΑΕΓ ΑΙΞΩΝΗ
Καλύτερη Επιθετικός : ΣΚΟΡΔΟΥ ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ
Καλύτερη Υποδοχέας : ΧΙΟΝΗ ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
Καλύτερη Μπλοκέρ : ΛΙΓΟΥΔΙΣΤΙΑΝΟΥ ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ Ν.ΙΩΝΙΑΣ
MVP : ΣΚΟΡΔΟΥ ΑΟ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ
Τους αγώνες παρακολούθησαν ο δήμαρχος Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης Κος Κωνσταντέλος και η δημοτική σύμβουλος Κα Κανέλου, ο αντιπρόεδρος ΕΟΠΕ και αναπληρωτής ταμίας ΕΣΠΕΔΑ Κος Κογκαλίδης Λευτέρης, ο πρόεδρος του ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ Κος Παπαχατζής Πέτρος, το μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας Κος Τσάκωνας Θεοφάνης και το μέλος της Δικαστικής Επιτροπής της Ένωσης Κος Τσιτσιπής Παναγιώτης
Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ευχαριστεί θερμά την ομάδα της Βάρης για τη συμβολή και φιλοξενία των αγώνων , όπως επίσης όλους όσοι παρευρέθηκαν αθλητές, παράγοντες , προπονητές, διαιτητές και τους φιλάθλους που παρακολούθησαν τους αγώνες και έδωσαν έντονο παλμό στη διοργάνωση.