nomos vb pro agency

Φιλική ήττα των εφήβων από την Κηφισιά

Την ήττα με 3-0 (25-12, 27-25, 28-26) γνώρισε η εθνική εφήβων στο φιλικό που διεξήχθη στο Ζηρίνειο.
 
Αυτό το φιλικό ήταν ουσιαστικά η πρόβα τζενεράλε του αντιπροσωπευτικού μας συγκρότηματος εν όψει της έναρξης του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στην Ιταλία (17-25/9 (Μοντεσιλβάνο και Βάστο).

 



Με εξαίρεση το πρώτο σετ, όπου από ένα σημείο και μετά οι παίκτες του Νίκου Μούχλια αντιμετώπισαν αρκετά προβλήματα από το σερβίς της ομάδας του Κώστα Χριστοφιδέλη, στα άλλα δύο στάθηκαν εξαιρετικά και τα έχασαν στις λεπτομέρειες.




 
Η αποστολή της εθνικής αναχωρεί αύριο το απόγευμα (16:20) για τη Ρώμη, απ' όπου οδικώς θα μεταβεί στο Βάστο την πόλη όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες του ομίλου μας.

Υπενθυμίζουμε ότι η ελληνική ομάδα εξασφάλισε την πρόκριση της στις αρχές του περασμένου Ιουλίου στον προκριματικό όμιλο που έγινε στο Άργος και είναι στο δεύτερο όμιλο της διοργάνωσης μαζί με Βέλγιο, Τσεχία, Πορτογαλία, Βουλγαρία, Φινλανδία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Κ20:

2ος όμιλος - Βάστο
1η αγωνιστική - Σάββατο 17/9

16:00, Πορτογαλία-Ελλάδα
18:30, Τσεχία-Φινλανδία
21:00, Βουλγαρία-Βέλγιο

2η αγωνιστική - Κυριακή 18/9
16:00, Πορτογαλία-Τσεχία
18:30, Φινλανδία-Βουλγαρία
21:00, Ελλάδα-Βέλγιο

3η αγωνιστική - Δευτέρα 19/9
16:00, Βουλγαρία-Πορτογαλία
18:30, Τσεχία-Ελλάδα
21:00, Βέλγιο-Φινλανδία

4η αγωνιστική - Τετάρτη 21/9
16:00, Τσεχία-Βουλγαρία
18:30, Ελλάδα-Φινλανδία
21:00, Πορτογαλία-Βέλγιο

5η αγωνιστική - Πέμπτη 22/9
16:00, Βουλγαρία-Ελλάδα
18:30, Φινλανδία-Πορτογαλία
21:00, Βέλγιο-Τσεχία

1ος όμιλος - Μοντεσιλβάνο
1η αγωνιστική - Σάββατο 17/9

16:00, Σερβία-Γαλλία
18:30, Πολωνία-Σλοβακία
21:00, Σλοβενία-Ιταλία

2η αγωνιστική - Κυριακή 18/9
16:00, Σερβία-Πολωνία
18:30, Σλοβακία-Σλοβενία
21:00, Γαλλία-Ιταλία

3η αγωνιστική - Δευτέρα 19/9
16:00, Σλοβενία-Σερβία
18:30, Πολωνία-Γαλλία
21:00, Ιταλία-Σλοβακία

4η αγωνιστική - Τετάρτη 21/9
16:00, Πολωνία-Σλοβενία
18:30, Γαλλία-Σλοβακία
21:00, Σερβία-Ιταλία

5η αγωνιστική - Πέμπτη 22/9
16:00, Σλοβενία-Γαλλία
18:30, Σλοβακία-Σερβία
21:00, Ιταλία-Πολωνία

*Οι δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου προκρίνονται στα ημιτελικά και παίζουν χιαστί (Α1-Β2, Β1-Α2), ενώ οι ομάδες που καταλάβουν την 3η και 4η θέση αγωνίζονται για τις θέσεις 5-8 (Α3-Β4, Β3-Α4).