Τα φιλικά παιχνίδια της σεζόν 2020-2021 (το άρθρο θα ανανεώνεται)
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ανακοινώθηκαν τα πρώτα φιλικά για την προετοιμασία των ομάδων.
-
Αναλυτικά το πρόγραμμα των φιλικών έχει ως εξής:Σάββατο 12/9:
- 16:00 ΑΟ Λαμίας - ΕΑ Λάρισας 2-3 (21-25, 25-15, 25-19, 11-25, 10-15)
- 18:30 Μαρκόπουλο-Ολυμπιακός 0-4
- ΑΕΚ – Ηλυσιακός 4-0
Κυριακή 13/9:
- 16:00 ΑΟ Λαμίας-ΑΟ Αιγιαλέων
Τρίτη 15/9:
- 19:30 ΑΟ Μίλων – ΑΕΚ (Γήπεδο: Μίλωνα)
Τετάρτη 16/9:
- 18:00 ΑΕΚ – Ηλυσιακός ΑΟ (Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας) 1-3 (25-23, 16-25, 08-25, 14-20).
- 19:00 Ολυμπιακός-Θέτιδα Βούλας (Ρέντη) 1-2 (19-25, 23-25, 25-23).
Πέμπτη 17/9:
- 18:00 ΑΟ Μαρκόπουλο – ΑΕΚ (Γήπεδο: Μαρκόπουλο)
Παρασκευή 18/9
- 18:00 ΑΕΚ – ΑΟ Θήρας (Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας) 1-2 (23-25, 25-22, 14-19.)
Σάββατο 19/9:
- Ολυμπιακός-Ηλυσιακός (18:00, Ρέντη) 4-0 σε 1.43 25-14 (23’), 25-20 (27’), 25-19 (26’), 25-22 (27’)
- Πορφύρας - ΑΟ Θήρας
- 19.00, ΔΑΚ Σύρου«Δ. Βικέλας»: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ONEX– Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας 1-3
- Πάτρα, Τουρνουά «Black and White» Απόλλων Πατρών-Απόλλων Καλαμάτας 18:00
- Πάτρα, Τουρνουά «Black and White» ΕΑΠ-Παναθηναϊκός 20:00
Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου
- Πάτρα, Τουρνουά «Black and White». Μικρός και Μεγάλος τελικός στις 15:00 και στις 17:00
- 19.00, ΔΑΚ Σύρου«Δ. Βικέλας»: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ONEX– Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας 2-2
Τρίτη 22 Σεπτεμβρίου,
- 15.30, Κλειστό Μίλωνα "Κροίσος Πέρσης": Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων– Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας 2-2
Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου,
- Πρωταθλητές Πεύκων-ΠΑΟΚ ΔΑΚ Πεύκων 0-3 (9-25, 13-25, 16-25)
- Θέτιδα Βούλας-Ολυμπιακός 2-1 10-25 (19'), 25-14 (23'), 29-27 (33')
- 17:00 ΠΑΟ-Φίλιππος Βέροιας Αγ Θωμάς 2-1
- ΑΟ Ηλυσιακος - Αιγάλεω ΑΟ 3-0 (26-24,25-20,25-22)
- 18:00 ΑΕΚ – Άρης Θεσσαλονίκης (Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας) 0-3 (22/25, 23/25, 23/25)
Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου,
- 16.00 ,Κλειστό Κηφισιάς «Ιωάννης Ζηρίνης»: Α.Ο. Π. Κηφισιάς– Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας
Παρασκευή 25 Σεπτεμβρίου,
- 18:30 ΠΑΟ-Μίλωνας Αγ. Θωμάς
- 19:00 Πανναξιακός-Ολυμπιακός
Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου,
- 18:00 Απόλλων Καλαμάτας-ΑΣΠ Κόρινθος
- 19:00 Α.Ο. Θήρας-Ολυμπιακός ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΥΜΕΩΝΟΓΛΟΥ
- 17:00 Αμαζόνες ΑΟΝΝΝΕ-ΑΟ Λαμίας
- 18:00 Κηφισιά-ΠΑΟ Ζηρίνειο
- 17:00 ΑΕΚ -Θέτιδα Βούλας «2ο Τουρνουά Ιωάννης Μαλακατές» κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος»
- 20:00 Παναθηναϊκός –Μαρκόπουλο «2ο Τουρνουά Ιωάννης Μαλακατές» κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλoς
- Αρης - Πρωταθλητές Πεύκων
Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020:
- Α.Σ. Ελπίς – Πιερικός Ι. Λεμονίδης (1-3 σετ)
- 17:00 Μικρός τελικός «2ο Τουρνουά Ιωάννης Μαλακατές» κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος»
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Ιριδα Ν. Σμύρνης Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
- 20:00 Μεγάλος τελικός «2ο Τουρνουά Ιωάννης Μαλακατές» κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος»
- Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΥΜΕΩΝΟΓΛΟΥ
Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020
- 18:00 Πετρούπολη-ΑΣΠ Κόρινθος (29/9, 18:00)
Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου,
- Α.Σ. Ελπίς – Περσέας Ι. Λεμονίδης (2-2 σετ)
- ΠΑΟ- Καλαμάτα 80 17.00 Αγ. Θωμάς
Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2020
- 20:00 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
- Απολλώνιος – Αστέρς Αγ. Δημητρίου
Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Πετρούπολη Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
- Ολυμπιακός-Θέτιδα Βούλας ή Λαμία
- Παναθηναϊκός – ΑΟΠ Κηφισιάς κλειστό Αγ. Θωμά 2-2 σετ (23-25, 25-20, 20-25, 25-21)
- Αστέρας Αγ. Δημητρίου – ΠΑΚ Χαλανδρίου «Μάρκος Παπαδάκης» 2-2 σετ
ΝΟΜΙΚΕΙΑ
2-3 /10
ΑΟ ΘΗΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ
Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 Βριλήσσια-ΑΣΠ Κόρινθος\
Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020
- Μελισσιακός – Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Κύπελλο)
Τρίτη 6 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Αστέρας Αγ. Δημητρίου Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020
- Κόρινθος – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Απόλλων Πάτρας Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Απόλλων Καλαμάτας Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Βριλήσσια Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 Άρτεμις Κορυδαλλού-ΑΣΠ Κόρινθος
Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-ΖΑΟΝ Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΑΣΠ Κόρινθος-Μίλων Κλειστό Γυμναστήριο Κορίνθου
Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020
- 18:00 ΖΑΟΝ-ΑΣΠ Κόρινθος
Σχετικά Άρθρα
- Ο Πανιώνιος κατέκτησε το 30ο τουρνουά "Στέλιος Καλαϊτζής" (photos) (video)
- Ο Ήφαιστος Φλώρινας κατέκτησε την τρίτη θέση στο 30ο τουρνουά "Στέλιος Καλαϊτζής"
- Στον τελικό του "Στέλιος Καλαϊτζής" ο Πανερυθραϊκός
- Δυνατό τεστ των γυναικών του Παναθηναϊκού ενόψει της ευρωπαϊκής πρεμιέρας
- Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το τουρνουά «Γιάννης Μπουσούνης» στην Καλαμάτα