Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Δύσκολη πρόκριση της Λαμίας μέσα στο Κερατσίνι

Αν και δυσκολεύτηκε από τον Απολλώνιο στο Κερατσίνι, η Λαμία πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου γυναικών επικρατώντας με 3-1 σετ.

Η ομάδα της Κάταλιν Κις, πρωτοπόρος στον Α' όμιλο της Α' Ζώνης της Α2 γυναικών έκανε μεγάλη εμφάνιση, κυρίως στο σερβίς και στην επίθεση και έφτασε στα όρια την ομάδα της Λαμίας. Η Λαμία έκανε δύσκολα το 2-0 σετ, ο Απολλώνιος δεν το έβαλε κάτω, αντέδρασε και μείωσε σε 2-1 σετ και παραλίγο να στείλει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ, ωστόσο οι φιλοξενούμενες στο φινάλε του τέταρτου σετ ήταν πιο ψύχραιμες και έφτασαν στη νίκη-πρόκριση.

Διαιτητές: Οικονόμου Β., Κυργιαλάνη, Παρατηρητής: Ρίγκος, Επόπτες: Σαμοθράκης, Ανδρέου, Γραμματεία: Καπουράνη.