nomos vb pro agency

Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς: Το πρόγραμμα των εξ αναβολής ημιτελικών

Η Ε.Σ.Α.Π. ανακοινώσει το πρόγραμμα των εξ αναβολής ημιτελικών της διοργάνωσης Λιγκ Λαπ Νίκος Σαμαράς 2021-22.
Έχει διεξαχθεί μόνον ο αγώνας Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Π.Α.Ο.Κ. Η διοργάνωση σταμάτησε λόγω της διακοπής που επιβλήθηκε την περίοδο των Χριστουγέννων και των πρώτων ημερών του 2022 λόγω της πανδημίας του COVID-19.

Απομένει ο επαναληπτικός αγώνας μεταξύ του Π.Α.Ο.Κ. και τον Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων στη Θεσσαλονίκη που ορίστηκε να γίνει την Παρασκευή 29 Απριλίου αλλά και οι δύο αγώνας μεταξύ του Παναθηναϊκού Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικα ΟΝΕΧ την Κυριακή 1 Μαΐου στο γυμναστήριο του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι και ο επαναληπτικός στη Σύρο την Πέμπτη 5 Μαΐου στις 19:15 σε απ΄ευθείας μετάδοση από την ΕΡΤ-3.

Οι δύο τελικοί θα γίνουν στις 9 και 13 Μαΐου. Ο πρώτος τελικός θα γίνει στην έδρα είτε του ΠΑΟΚ είτε του Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων και ο επαναληπτικός είτε στην έδρα του Παναθηναϊκού είτε στην έδρα του Φοίνικα ΟΝΕΧ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 2021-22
Α΄ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Τετάρτη 29 Δεκεμβρίου 2021
Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (21-25, 24-26, 15-25)
Κυριακή 1 Μαΐου 2022
Γυμναστήριο Αγίου Θωμά Μαρούσι, 15:00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ


Β΄ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Παρασκευή 29 Απριλίου 2022
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 18:00: Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων
Πέμπτη 5 Μαΐου 2022
Γυμναστήριο Δημήτριος Βικέλας 19:15 (ΕΡΤ-3): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Παναθηναϊκός Α.Ο.
 
ΤΕΛΙΚΟΙ
Α΄ΤΕΛΙΚΟΣ
Δευτέρα 9 Μαΐου 2022
20:00 (ΕΡΤ-3): Νικητής Π.Α.Ο.Κ / Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων – Νικητής Παναθηναϊκός Α.Ο. / Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ
Β΄ΤΕΛΙΚΟΣ
Παρασκευή 13 Μαΐου
19:15 (ΕΡΤ-3): Νικητής Παναθηναϊκός Α.Ο. / Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Νικητής Π.Α.Ο.Κ / Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων

League Cup «Νίκος Σαμαράς» 2021-22

Α΄ΦΑΣΗ

Α αγώνες

Παρασκευή 5 Νοεμβρίου 2021
Ζηρίνειο 19:15 (ΕΡΤ3): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 2-3 (20-25, 25-16, 25-17, 21-25, 06-15)

Kυριακή 7 Νοεμβρίου 2021
Δ.Βικέλας Μακροχώρι 14:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Φίλιππος Βέροιας - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων 0-3 (18-25, 15-25, 18-25)

Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021
Μελίνα Μερκούρη Ρέντη 16:00 (EΡΤ Sports): Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (25-11, 23-25, 21-25, 25-18, 12-15)
Bαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο Ηράκλειο 17:30 (Live Streaming ESAP TV): Ο.Φ.Η. - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3 (11-25, 21-25, 20-25)

 

Β αγώνες

Παρασκευή 12 Νοεμβρίου 2021
Κροίσος Πέρσης, Νέα Σμύρνη 19:15 (ΕΡΤ-3): Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας (πρώτος αγώνας 3-0) 3-0 (25-23, 25-22, 25-14)

Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021
Ερμούπολη 18:00 (Live Streaming ESAP TV): Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Α.Ο.Π.Κηφισιάς (πρώτος αγώνας 3-2) 3-0 (25-22, 25-20, 25-19)

Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021
PAOK Sports Arena 18:00 (ΕΡΤ Sports): Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (πρώτος αγώνας 3-2) 3-1 (25-21, 25-23, 23-25, 25-18)

Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2021
Αγίου Θωμά, Μαρούσι 15:30 (Live Streaming): Παναθηναϊκός - Ο.Φ.Η. (πρώτος αγώνας 3-0) 3-0 (25-14, 25-19, 30-28)

*Για την πρόκριση μετρούν οι βαθμοί που συγκεντρώνει συνολικά κάθε ομάδα στους δύο αγώνες. Εφόσον υπάρχει ισοβαθμία θα παιχτεί χρυσό σετ για την πρόκριση στα ημιτελικά.