PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ A OMIΛΟΣ        -     Β ΟΜΙΛΟΣ

    makedones sm  - KORINTHOS   aigaleo sm zaon sm panioniossmall n  pefka                   votsis vrilisia logos artemis small  xanth sma    apollon kalamatas  ilioupoli

Pre League Γυναικών (5η αγωνιστική): Αποτελέσματα, ρόστερ και βαθμολογίες

Με το απόλυτο νικών συνέχισαν το Αιγάλεω και ο Ναύαρχος Βότσης στον Α' και Β' όμιλο αντίστοιχα στο πρωτάθλημα της Pre League Γυναικών, με την ομάδα της Αγγελικής Αντωνιάδη να είναι και η μόνη ομάδα χωρίς απώλεια σετ.


Το δεύτερό τους τρίποντο πανηγύρισαν οι Μακεδόνες Αξιού (φωτό), ενώ ο Ζ.Α.Ο.Ν. πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με ανατροπή επί της Κορίνθου. Για τον Β' όμιλο, ο Απόλλωνας Καλαμάτας ξεπέρασε το εμπόδιο της Ηλιούπολης και η Χ.Α.Ν.Θ. του Φ.Ο. Βριλησσίων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι συνθέσεις των αγώνων και οι βαθμολογίες των δύο ομίλων.

Pre League Γυναικών - Α' Όμιλος - 5η αγωνιστική

Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021

Α.Ο. Αιγάλεω - Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)


Διαιτητές: Προκοπίου, Γεωργάκη, Γραμματεία: Παπανικολάου, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Α.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ (Αγγελική Αντωνιάδη): Βλάχου, Ράπτη, Φακοπουλίδου, Μελετιάδη, Πατεράκη, Οικονομάκη / Λύρα (λ), Τριγωνίδου (λ), Κόνιαρη.
Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Μανώλης Σκουλικάρης): Μπάγγου, Κοτέογλου, Τσιτσιμπλάμη, Νέβες, Ματσαρόκη, Κούση / Μυρίδου (λ), Σακκά, Κυριακίδου, Τόλιου, Λιούνη.

Α.Σ. Μακεδόνες - Γ.Σ. Πανιώνιος 3-1 (25-23, 25-20, 22-25, 25-18)

Διαιτητές: Παπακοσμάς, Μπουκουβάλα, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου, Παρατηρητής: Κουκουμάκας.

Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Γιώργος Γεωργιάδης):
Στεργίου, Σουϊτσμέ, Δορούκα, Κοκότη, Παπαδοπούλου Μ., Αποστολίδου / Παπαδοπούλου Ρ. (λ), Γεωργιάδου (λ), Γκίκα, Μιχαηλίδου, Μπορμπόκη..
Γ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χάρη Σκουτελάκος): Δημοπούλου, Βασιλαντωνάκη, Τσίμα, Στάικου, Φωτεινού, Γκουρί / Μάρκου (λ), Κοντοπούλου.

Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Ζ.Α.Ο.Ν. - Α.Σ.Π. Κόρινθος 3-1 (19-25, 25-22, 25-20, 25-20)


Διαιτητές: Οικονόμου Β., Χαμπιλού, Γραμματεία: Πεσίνογλου, Παρατηρητής: Ράπτης.

Ζ.Α.Ο.Ν. (Κώστας Λιώσης): Μικρουδάκη 3 (3/15 επ., 55% υπ. - 45% άριστες), Σουβατζόγλου, Γιοβάνη 24 (23/56 επ., 1 άσσος), Αναγνώστου 2 (1/3 επ., 1 άσσος), Παπαδοπούλου 24 (23/42 επ., 1 μπλοκ, 44% υπ. - 33% άριστες), Μποκή 13 (9/15 επ., 4 μπλοκ) / Αργυροπούλου Μ. (λ, 64% υπ. - 55% άριστες), Πικούλη (λ), Αργυροπούλου Ε. 7 (2/16 επ., 4 άσσοι, 1 μπλοκ, 64% υπ. - 43% άριστες), Παπαδάκη.

Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Σοκόλοβα 11 (9/31 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Άσπεν 9 (8/15 επ., 1 μπλοκ), Ελευθερίου 4 (2/7 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Σπυροπούλου 14 (13/30 επ., 1 μπλοκ, 53% υπ. - 53% άριστες), Πατουχέα 4 (1/6 επ., 3 μπλοκ), Κτιστάκη 12 (10/25 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 50% υπ. - 43% άριστες) / Μαργαρίτη (λ, 29% υπ. - 24% άριστες), Καραβοκύρη (λ), Μιχαλά, Κατσικά 2 (1/4 επ., 1 μπλοκ).

Η βαθμολογία ΕΔΩ.

Pre League Γυναικών - Β' Όμιλος - 5η αγωνιστική

Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2021

Α.Γ.Σ. Άρτεμις - Α.Π.Σ. Ναύαρχου Βότση 0-3 (16-25, 20-25, 14-25)


Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Κατσούλης, Γραμματεία: Ιωάννου, Παρατηρητής: Καπάνταης.

Α.Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ (Παναγιώτης Ζουπάνος): Μερακλή, Ζαγαλίκη, Μανίκα, Γούνου, Τζινιέρη, Μπουρέκα / Τζαφέρη (λ), Ραυτοπούλου (λ), Αναργύρου, Λουκά.
Α.Π.Σ. ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Κώστας Ιωαννίδης): Αλτίνη, Αργυρίου, Ακριβοπούλου, Ζωίδου, Τριλυράκη, Χατζηλάμπρου / Καψαμπέλη (λ), Ωραιοπούλου (λ), Καραντάκη, Παλλικάρη.

Απόλλων Καλαμάτας - Γ.Σ. Ηλιούπολης 3-0 (25-15, 25-17, 25-07)

Διαιτητές: Κτενάς, Σπίνας, Γραμματεία: Λιακονάκου, Παρατηρητής: Τσουμελέας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Χαράλαμπος Μυτσκίδης): Καραμούντζου, Καρακύκλα, Βενέτη, Κολλιά, Αποστολοπούλου, Τόσι / Γκιαούρη (λ), Γιόλλα (λ), Τσατούμα, Μπέση, Καράμπελα..
Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Δήμος Φιλιππάτος): Κουλοπούλου Α., Σαρρή, Ζώρζου, Πατακοπούλου, Λυχναρά, Μαρκάκη / Κανέλλου (λ), Κουλοπούλου Ε. (λ), Παυλοπούλου, Μπότου..

Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Χ.Α.Ν.Θ. - Φ.Ο. Βριλησσίων 3-1 (25-17, 23-25, 25-21, 25-10)


Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τσιούλα, Γραμματεία: Δεληκωστίδου, Παρατηρητής: Σιδηράς.

Χ.Α.Ν.Θ. (Χρήστος Ντινόπουλος):
Κόντη, Σπασόγεβιτς, Γιαννούλη, Αρμουτάκη, Γουγούση, Μαρκάδα / Ευθυμιάδου (λ), Παπαδοπούλου (λ), Ιωαννίδου, Αδάμου, Ηλιάδη, Βαρδοπούλου.
Φ.Ο. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος): Σολωμού, Κογεράκη, Έρωτα, Μαραθοκαμπίτου, Στάθη, Μικέλη / Χαβιάρα (λ), Κωστοπούλου, Γιώτα.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.