PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ A OMIΛΟΣ        -     Β ΟΜΙΛΟΣ

    makedones sm  - KORINTHOS   aigaleo sm zaon sm panioniossmall n  pefka                   votsis vrilisia logos artemis small  xanth sma    apollon kalamatas  ilioupoli

Pre League Γυναικών (10η αγωνιστική): Ο ΦΟ Βριλησσίων πήρε το τελευταίο εισιτήριo για τον Γ' όμιλο

Μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι στο φινάλε της Α' φάσης της Pre League Γυναικών, ο ΦΟ Βριλησσίων επικράτησε της ΧΑΝΘ με 3-2 σετ και κατέλαβε την 3η θέση στον Β' όμιλο, που του δίνει το εισιτήριο για τον Γ' όμιλο ανόδου της Β' φάσης.


Μαζί με την ομάδα του Χρήστου Τριανταφυλλόπουλου από τον Β' όμιλο είχαν ήδη προκριθεί ο Απόλλωνας Καλαμάτας και ο Ναύαρχος Βότσης.

Από τον Α' όμιλο προκρίθηκαν για τον όμιλο ανόδου το Αιγάλεω, ο ΖΑΟΝ και οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων.

Στον Δ' όμιλο και για την παραμονή τους στην κατηγορία θα αγωνιστούν η Κόρινθος, οι Μακεδόνες Αξιού και ο Πανιώνιος από τον Α' όμιλο και η Ηλιούπολη, η Άρτεμις Κορυδαλλού και η ΧΑΝΘ από τον Β' όμιλο.
 
Η 10η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με νίκες των Πρωταθλητών Πεύκων επί του αήττητου μέχρι χθες Αιγάλεω και του ΖΑΟΝ στην έδρα της Κορίνθου για τον Α' όμιλο και στον Β' ο Βότσης κέρδισε την Άρτεμις Κορυδαλλού και ο Απόλλωνας Καλαμάτας επιβλήθηκε εκτός έδρας της Ηλιούπολης.

Ο ΦΟ Βριλησσίων παρά τη νίκη του επί της ΧΑΝΘ στο τάι μπρέικ, έχασε με τραυματισμό την νεαποκτηθείσα Αμερικανίδα ακραία, Κέϊσι Ντάραμ.


Αναλυτικά το πρόγραμμα του Γ' και του Δ' ομίλου

Pre League Γυναικών - Α' Όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022

ΑΣ Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΟ Αιγάλεω 3-2 (15-25, 23-25, 25-20, 25-19, 15-05)


Διαιτητές: Κουκουμάκας, Παπαδόπουλος, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

ΑΣ ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Μανώλης Σκουλικάρης): Μπάγγου, Νέβες, Ματσαρόκη, Τσιτσιπλάμη, Κοτέογλου, Κυριακίδου / Μυρίδου (λ), Σακκά, Λιούνη, Τόλιοθ, Καραφουλίδου.

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αγγελική Αντωνιάδη): Ράπτη, Μελετιάδη, Βλάχου, Φακοπουλίδου, Πατεράκη, Οικονομάκη / Λύρα (λ), Τριγωνίδου (λ), Κόνιαρη, Νικολαΐδη, Δρέμπελα.

ΓΣ Πανιώνιος - ΑΣ Μακεδόνες 3-0 (25-18, 25-18, 25-21)

Διαιτητές: Κυργιαλάνη, Οικονομοπούλου, Γραμματεία: Καστάνη, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χάρης Σκουτελάκος): Καρέλια, Σάνι, Τσίμα, Φωτεινού, Βασιλαντωνάκη, Λιόλιου / Μάρκου (λ), Κουμούτσου, Στάικου.

ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Γιώργος Γεωργιάδης): Μητροπούλου, Δορούκα, Κοκότη, Μιχαηλίδου, Στεργίου, Παπαδοπούλου Μ. / Παπαδοπούλου (λ), Γεωργιάδου (λ), Μπορμπόκη.

ΑΣΠ Κόρινθος - ΖΑΟΝ 1-3 (20-25, 23-25, 25-15, 19-25)

Διαιτητές: Γεωργιάδης Στ., Τόλιος, Γραμματεία: Λιόντου, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.

ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Μιχαλά, Πατουχέα, Σπυροπούλου, Σοκόλοβα, Ελευθερίου, Κατσικά / Μαργαρίτη (λ), Καραβοκύρη (λ), Αλατζάκη, Κτιστάκη, Μαργιόλα.

 
ΖΑΟΝ (Κώστας Λιώσης): Σουβατζόγλου, Αργυροπούλου Ε., Γιοβάνη, Μικρουδάκη, Μποκή, Αναγνώστου / Αργυροπούλου Μ. (λ), Πικούλη (λ), Παπαδοπούλου, Ρεντούμη, Φουμάκη, Λουσίδη, Παπαδάκη.


Η βαθμολογία ΕΔΩ.

Pre League Γυναικών - Β' Όμιλος - 10η αγωνιστική

Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022

ΦΟ Βριλησσίων - ΧΑΝΘ 3-2 25-14, 19-25, 22-25, 26-24, 15-13)

Διαιτητές: Μυλωνάκης, Οικονόμου Β., Γραμματεία: Τάλαρου, Παρατηρητής: Οικονόμου.

ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος): 
Μικέλη, Σολωμού, Μπόκη, Έρωτα, Στάθη, Ντούρχα / Πασιαλή (λ), Λογαρά, Κωστοπούλου, Μαραθοκαμπίτου, Γιώτα.

ΧΑΝΘ (Χρήστος Ντινόπουλος): Αρμουτάκη, Γουγούση, Μαρκάδα, Σπασόγιεβιτς, Κόντη, Γιαννούλη / Ευθυμιάδου (λ), Αλατζίδου (λ), Φαρμάκη, Παπαδοπούλου, Ιωαννίδου, Γκαλίτσου.

ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΓΣ Άρτεμις 3-0 (25-21, 25-20, 25-23)

Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Δρανίτσας, Γραμματεία: Σιδηρά, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..

ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Κώστας Ιωαννίδης): Αργυρίου, Χατζηλάμπρου, Ζωίδου, Τριλυράκη, Κυριακίδου, Αλτίνη / Καψαμπέλη (λ), Ωραιοπούλου (λ), Καραντάκη, Κεραμιτσοπούλου, Σκουλούδη.

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Παναγιώτης Ζουπάνος): Ζαγαλίκη, Μπαξιβανάκη, Μανίκα, Γούνου, Λουκά, Μερακλή / Ραυτοπούλου (λ), Τζαφέρη (λ), Αναργύρου, Τζινιέρη, Νικολιτσέα.

ΓΣ Ηλιούπολης - Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (09-25, 21-25, 11-25)

Διαιτητές: Κατερλή, Τσίτσικας, Γραμματεία: Πασπαλά, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Δήμος Φιλιππάτος):
 Φωκιανού, Σαρρή, Ζώρζου, Κουλοπούλου Κ., Μαρκάκη, Λυχναρά / Κανέλλου (λ), Κουλοπούλου Ε. (λ), Νικολοπούλου, Παυλοπούλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Χαράλαμπος Μυτσκίδης): 
Κόλλια, Αποστολοπούλου, Βενέτη, Τόσι, Καραμούντζου, Καρακύκλα / Γκιαούρη (λ), Σακελλαρίου, Γρίβα.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.