Εκτός έδρας νίκες οι πρωτοπόροι της Τοπικής Κατηγορίας Γυναικών ΕΣΠΑΑΑ

Αγωνιστική που τα παιχνίδια κρίθηκαν με καθαρά τρίποντα ήταν η 2η της Τοπικής Κατηγορίας Γυναικών.

Οι τρεις προπορευόμενες ομάδες συνέχισαν με εκτός έδρας νίκες χωρίς ακόμα να έχουν κάποιο χαμένο σετ.

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε ανάμεσα σε Πανελλήνιο και ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς". Οι παίκτριες του ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς" πανηγύρισαν μια πολύ δύσκολη νίκη σε ένα παιχνίδι που και τα τρία σετ κρίθηκαν στη μικρότερη δυνατή διαφορά (23-25,23-25,24-26). Ο Πανελλήνιος έκανε την πρώτη του ήττα ενώ ο ΑΟ Βάρης "Ο Αναγυρούς" έκανε το 2 στα 2.

Διπλασίασε τις της η Δεξαμενή Μεταμόρφωσης στην έδρα της Δάφνης Αγίου Δημητρίου. Παρά την αντίσταση των γηπεδούχων, η Δεξαμενή Μεταμόρφωσης όχι μόνο πήρε προβάδισμα αλλά με σταθερά ανοδική απόδοση έφτασε στο 0-3. Η τρίτη ομάδα με 6 βαθμούς έγινε η ΟΠΕ Χαλκίδας. Με το εκτός έδρας 0-3 επί του ΑΟ Αγίου Στεφάνου, η ΟΠΕ Χαλκίδας συνεχίζει με φόρα το καλό της ξεκίνημα και αφήνει υποσχέσεις για την υπόλοιπη σεζόν.

Νίκη και σε αυτή την αγωνιστική, και χωρίς απώλεια βαθμού, για την ΕΣ Νέας Μάκρης. Με τον Απόλλωνα να διεκδικεί σετ ουσιαστικά μόνο μετά το 0-2 η ΕΣ Νέας Μάκρης πήρε το πρώτο της καθαρό τρίποντο και παραμένει μια ανάσα μακριά από τις προπορευόμενες ομάδες.

Τη γεύση της νίκης γνώρισαν και ο ΓΣ Γλυκών Νερών αλλά και ο ΑΟ Θρακομακεδόνων. Ο ΓΣ Γλυκών Νερών έχασε ένα σετ από τον ΓΣ Κερατέας αλλά στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα είχε πολύ καλή απόδοση και επικράτησε με 3-1. Παρομοίως, ο ΑΟ Θρακομακεδόνων είχε τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι με τον ΑΟ Καρέα. Οι γηπεδούχες είχαν σταθερή απόδοση και έλεγξαν το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος και τελικά επικράτησαν με 3-0.