Pre League Ανδρών (Play Out): Παραμονή για τον Ήφαιστο Φλώρινας

Στην Pre League Ανδρών την περίοδο 2024-2025 θα βρίσκεται ο Ήφαιστος Φλώρινας.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση επιβλήθηκε του Εθνικού στην Αλεξανδρούπολη με 3-0 σετ και με 2-0 νίκες στη μεταξύ τους σειρά στα πλέι άουτ εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία.

Ο Εθνικός θα έχει άλλη μία ευκαιρία να κερδίσει τη παραμονή του και θα περιμένει τον ηττημένο του ζευγαριού Πανερυθραϊκός - Αιγιαλέων.

Στο άλλο ζευγάρι μεταξύ του Πανερυθραϊκού και του ΑΟ Αιγιαλέων θα κριθεί σε τρίτο παιχνίδι στο Αίγιο, καθώς η ομάδα της Νέας Ερυθραίας ισοφάρισε τη σειρά σε 1-1 μετά τη νίκη της με 3-1 σετ. Στον πρώτο αγώνα ο Αιγιαλέων είχε επικρατήσει με 3-0 σετ.