Συγκλονιστική νίκη του Μίλωνα επί της Αργυρούπολης

Στον εξ αναβολής αγώνα της 11ης αγωνιστικής ο Μίλωνας επικράτησε στην Αργυρούπολη 2-3 σετ σε ένα συγκλονιστικό αγώνα γεμάτο ανατροπές.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Ντόζη ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε 14-10 αλλά στη συνέχεια έχασε τη συγκέντρωσή της και η Αργυρούπολη πέρασε μπροστά και πήρε το σετ 25-22.

Στο δεύτερο σετ πάλι ξεκίνησε καλά ο Μίλωνας αλλά μετά το 11-11 οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο, έγιναν λάθη στο σερβίς από πλευράς Μίλωνα και αβίαστα λάθη στην επίθεση με αποτέλεσμα να γίνει το 2-0 από τη γηπεδούχο ομάδα (25-19).

Στο τρίτο και κρίσιμο σετ ο Μίλωνας μπήκε αποφασιστικά πίεσε στο σερβίς και στο μπλοκ και πήρε το σετ 23-25.

Στο τέταρτο σετ έγινε μάχη, οι ομάδες πήγαιναν μαζί ως το 12-12, ο Μίλωνας ξέφυγε 15-12, έγινε 15-16 και 20-24 το σκορ αλλά με ένα σερί 5-0 η Αργυρούπολη έκανε το 25-24 αλλά με πολύ καλό σερβίς και επιθέσεις ο Μίλωνας έκανε το 26-28 και πήρε το σετ.

Στο τάι μπρέικ οι δύο ομάδες πήγαιναν στον πόντο και ο Μίλωνας πέρασε μπροστά 6-8 και 6-9 αλλά η Αργυρούπολη ισοφάρισε 10-10, αλλά με Περγάμαλη κι Αναστασόπουλο ο Μίλωνας έκανε το 10-12, με άσο ο Περγάμαλης το 10-13, έγιναν πάλι λάθη στη συνέχεια και πλησίασε στον πόντο η Αργυρούπολη για να λυτρωθεί ο Μίλωνας με 2 επιθέσεις του Σπυριούνη και να πάρει τον αγώνα 12-15.

Τα σετ: 25-22, 25-19, 23-25, 26-28, 12-15

Αργυρούπολη: Γαλιώτος, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κώτσης, Κισκίρας, Κυριακουλάκος, Κλώνος / Νταουντάκης, Ρομπότσης, Νομικός, Παντζόπουλος

Μίλωνας (Ντόζης): Παπασταματάτος, Αναστασόπουλος, Περγάμαλης Στράτος, Αθανασόπουλος, Τουρνάκης, Μουsίκας, Σπυριούνης, Πανούσος

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Παρελθόν ο Ραντούνοβιτς H VolleyLeague στην ΤV »