Ξεκίνησε η Παναχαϊκή
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΑΡΧΕΙΟ ΝΕΩΝ
Με την παρουσία 11 αθλητών (Γ. Λιβαθηνός, Σ. Βλαχοστάθης, Β. Κωστόπουλος, Μ. Ιτάλο, Αλ. Γραμμενούδης, Μ. Ρουμελιώτης, Ν. Ρουμελιώτης, Στ. Ντονάς, Ν. Γεωργάτος, Ν. Μαυραγάνης και ο Βόσνιος ακραίος Ν. Σορμάζ) η ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής, ξεκίνησε το πρωί της Δευτέρας την προετοιμασία της για την αγωνιστική περίοδο 2016-17 με προπόνηση στο χώρο στίβου του Παμπελοποννησιακού σταδίου.
Ο τεχνικός της Πατρινής ομάδας, Μανόλης Συνοδινός καλωσόρισε τους παίκτες και τους ευχήθηκε καλή χρονιά ενώ τους ενημέρωσε για το πρόγραμμα της προετοιμασίας.
«Ξεκινάμε με όρεξη και αισιοδοξία την προετοιμασία μας» δήλωσε ο Μανόλης Συνοδινός και πρόσθεσε: «Αυτό που προέχει τώρα είναι να δουλέψουμε όλοι μαζί ώστε η ομάδα να αποκτήσει ομοιογένεια και στη συνέχεια θα μιλήσουμε για τους στόχους μας».
Σύμφωνα με το πρόγραμμα οι κοκκινόμαυροι καθημερινά θα πραγματοποιούν διπλές προπονήσεις και τις επόμενες μέρες θα ενσωματωθούν στην προετοιμασία ο Βραζιλιάνος Πέδρο Ρεκ και ο Μεξικανός Χόρχε Μπαράχα.
Σχετικά Άρθρα
-
Δημήτρης Τζιάβρας: «Οικογένεια ο Ολυμπιακός, να πετύχουμε ακόμα περισσότερα»
-
Γενική Συνέλευση Ε.Σ.Α.Π: Ο Παντελής Ταρνατόρος ανανέωσε τη θητεία του - Οι ομάδες της σεζόν 2024-25
-
Ανακοίνωση του Πήγασου Πολίχνης σχετικά με τις φήμες για την έδρα του
-
Α.Ο.Φλοίσβος Παλαιού Φαλήρου: Ανακοίνωσε την αποδέσμευση 6 αθλητών
-
Ο ΦΛΟΙΣΒΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ ολοκλήρωσε την σύνθεση του Διοικητικού,Προπονητικού και Υποστηρικτικού επιτελείου του