Ο Μίλωνας ξανά στους τελικούς για να σηκώσει το κύπελλο

Σήμερα ξεκινάει στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο ΕΑΚ Νεάπολης η σειρά των τελικών που θα αναδείξουν τον Πανελληνιονίκη του Εφηβικού.

Μίλωνας, Πήγασος Πολίχνης, Ηρακλής Θεσσαλονίκης και Ολυμπιάδα Πατρών θα διεκδικήσουν επί ίσοις όροις το τρόπαιο.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα ομίλου και ο πρώτος σε βαθμολογία θα κατακτήσει το πρωτάθλημα.

Ο Μίλωνας είναι περσινός φιναλίστ των τελικών και κατέκτησε την Τρίτη θέση στην Καρδίτσα. Ο Μίλωνας έχει ένα τρόπαιο στο ενεργητικό του, όταν το 2015 στο Καρπενήσι, με πρωταγωνιστή τον Κυριάκο Σπυριούνη, βγήκε χρυσός πανελληνιονίκης. 4 χρόνια μετά ένας άλλος Σπυριούνης, ο Άγγελος, αδερφός του Κυριάκου, επιθυμεί διακαώς να οδηγήσει την ομάδα του στο πρώτο σκαλί του βάθρου. Στα τελικά ήρθε αφού αναδείχτηκε πρωταθλητής ΕΣΠΕΔΑ και στη συνέχεια προκρίθηκε μέσω της φάσης των Πανελληνίων.

Από την περσινή ομάδα που αγωνίστηκε στην Καρδίτσα αυτή τη χρονιά θα δούμε ξανά τους: Κοτοματάς, Κωνσταντόπουλος, Μοϊάνος, Φελέρης, Κανάσαρος, Κεφαλλονίτης, Σπυριούνης, Χάκκας, Καφούρος και Αναγνωστόπουλος.

Προπονητής είναι ο Παναγιώτης Γεωργούτζος και ο Χρήστος Ντόζης ενώ έφορος ο Χάρης Ιατρόπουλος.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το ρόστερ της ομάδας. Πατήστε στα ονόματα των αθλητών για να δείτε τα βιογραφικά τους:

ΝΟ.ΟΝΟΜΑ, ΕΤΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ, ΘΕΣΗ

16. Πάρις Κοτοματάς Λίμπερο – 8/5/1998

3. Θάνος Κωνσταντακόπουλος, Διαγώνιος – 19/9/1998

9. Μοϊάνος Δημήτρης, Πασαδόρος – 18/12/1998

12. Θεόφιλος Φελέκης, Κεντρικός – 8/5/1998

4. Γιάννης Χρήστου, Ακραίος

14.  Κανάσαρος Άγγελος,Ακραίος - 27/1/2000

2. Αντώνης Κεφαλλονίτης, Διαγώνιος – 7/1/1998

13. Άγγελος Σπυριούνης, Κεντρικός

7. Βασίλης Δελαλής, Λίμπερο

1. Αλέξανδρος Σαμαρτζής, Κεντρικός – 9/6/2001

8. Βασίλης Φραγκιάδης, Ακραίος – 27/12/2001

5. Κωνσταντίνος Πλιώτας, Κεντρικός

18. Θόδωρος Λούβρος, Διαγώνιος – 27/3/2001

11. Γιάννης Πυρόμαλλης, Κεντρικός

6. Σπύρος Χάκκας, Ακραίος – 23/9/2002

17. Ιάκωβος Καφούρος, Ακραίος – 23/5/1998

10. Νίκος Αναγνωστόπουλος, Πασαδόρος – 3/9/2002

Προπονητής: Παναγιώτης Γεωργούτζος

Χρήστος Ντόζης

Έφορος: Χάρης Ιατρόπουλος

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ:
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Δ' όμιλος - Κλειστό Μίλωνα

Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

17.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (25-19, 19-25, 22-25, 13-25)

Ρεπό ο Πανερυθραϊκός

Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

17.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - Πανερυθραϊκός 3-1 (25-18, 25-19, 16-25, 25-15)

Ρεπό ο ΑΟΝΣ Μίλων

Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

17.00: Πανερυθραϊκός - ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-22, 19-25, 20-25, 25-19, 15-17)

Ρεπό η ΑΕΠ Ολυμπιάς

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 5β. (6-3)

2. ΑΕΠ Ολυμπιάς 3β. (4-4)

3. Πανερυθραϊκός 1β. (3-6)

Β ' όμιλος - Κυριακή 11 Μαρτίου

Μίλωνα, 17.00: Παμβοχαϊκός - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (25-17, 25-20, 16-25, 19-25, 13-15)
Μίλωνα, 19.00: ΑΟΝΣ Μίλων - Ολυμπιακός 3-1 (20-25, 25-16, 26-24, 25-22)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ (ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ):

Τετάρτη 21 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

18.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - Πήγασος Πολίχνης
20.00: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΕΠ Ολυμπιάς

Πέμπτη 22 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

18.00: ΑΟΝΣ Μίλων - Ηρακλής Πετ. 2015
20.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - Πήγασος Πολίχνης

Παρασκευή 23 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

15.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΟΝΣ Μίλων
17.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - ΑΕΠ Ολυμπιάς

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Ωρολογάς: Ένα όνομα με δύο βολεϊκές ιστορίες (PHOTOS)