LOUTRAKI K17: Στη κορυφή Φωλιάς, Μάντζιος και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Ο Κυριάκος Φωλιάς με τον Νίκο Μάντζιο στα αγόρια και η Ελένη Αλεξόγλου με την Μυρτώ Πασχαλάκη στα κορίτσια πανηγύρισαν στο Λουτράκι και στις εγκαταστάσεις του Sportcamp το χρυσό μετάλλιο στη τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Κ17.
Μετά από 40 αγώνες αναδείχθηκαν οι νέοι πρωταθλητές για το 2023 και ο τίτλος κατέληξε στους Αθηναίους Μάντζιο, Φωλιά και στις Θεσσαλονικιές Αλεξόγλου, Πασχαλάκη.
Στον τελικό των αγοριών, Μάντζιος και Φωλιας επικράτησε μετά από μία ώρα αγώνα με 2-1 (21-17, 18-21, 15-10) σετ του Θεόφιλου Δορδοκίδη και του Κώστα Κωτούλα από την Λάρισα.
Στα κορίτσια, Αλεξόγλου και Πασχαλάκη επιβλήθηκαν της Φωτεινής Ζαφειροπούλου και της Άριας Κασαπάκη από το Ηράκλειο Κρήτης με 2-0 (21-14, 21-11) σετ και κατέκτησαν τον τίτλο χωρίς να χάσουν σετ σε όλη τη διοργάνωση.
Όλα τα αποτελέσματα των αγοριών ΕΔΩ.
Όλα τα αποτελέσματα των γυναικών ΕΔΩ.
Σχετικά Άρθρα
-
Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
-
Η επίσημη συνέντευξη Τύπου του KEFALONIA JUNIORS FINALS Κ22 "VAGGELIS KOUTOULEAS"
-
Athens Finals: Αστυνομία και πυροσβεστική έστειλαν μήνυμα για την αντιμετώπιση της σεξουαλικής παρενόχλησης στον αθλητισμό
-
Στο Αργοστόλι οι τελικές φάσεις του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ τζούνιορς
-
Νιώπας, Ανανιάδης και Αλτίνη, Αργυρίου κατέκτησαν τον τίτλο στην North Area Beach Volley Circuit