Δύο νίκες και δύο ήττες ο απολογισμός των Σεμιτέκολου, Παπαδόσηφου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ22
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ BEACHVOLLEY
Με απολογισμό δύο νίκες και δύο ήττες ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ22 που διεξάγεται στη Ρουμανία ο Παναγιώτης Σεμιτέκολος και ο Ιωσήφ Παπαδόσηφος.
Η ελληνική ομάδα βρέθηκε ένα βήμα πριν την πρόκρισή τους στο κυρίως ταμπλό, χάνοντας στο τελευταίο παιχνίδι των προκριματικών με 2-0 (21-15, 21-17) σετ από τους Σλοβάκους Πετρούφ, Τσέβερνακ.
Στο πρώτο τους παιχνίδι επικράτησαν των Ιρλανδών Σκάνσεν, Ντέιλι με 2-0 (21-13, 21-06) σετ αλλά μετά έχασαν στις λεπτομέρειες από τους Κροάτες Ρέπεκ, Βλάσιτς με 2-1 (18-21, 21-16, 15-11) σετ.
Η συνέχεια τους βρήκε στη διαδικασία των Lucky loser κόντρα στους Σκωτσέζους Τερνμπουλ, Ράμσεϊ τους οποίους και νίκησαν με 2-1 (17-21, 21-07, 15-13) σετ, αλλά απέναντι στους Σλοβάκους γνώρισαν την ήττα και τον αποκλεισμό από την συνέχεια της διοργάνωσης.
Σχετικά Άρθρα
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Αήττητοι στους 16 Καλιόζης και Καρδούλιας, στη φάση των 24 Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Με το δεξί Καρδούλιας, Καλιόζης και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Στην Πολωνία για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Πέμπτες στην Ευρώπη Αλεξόγλου και Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Αλεξόγλου και Πασχαλάκη θα διεκδικήσουν την 5η θέση