Warsaw-Monta Futures: Οι πρωταθλητές Ελλάδας ρίχνονται στη μάχη των προκριματικών
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ BEACHVOLLEY
Ανοίγει αύριο (10/8) στη Βαρσοβία η αυλαία στο τουρνουά Futures στο οποίο συμμτέχουν και οι Σταύρος Ντάλλας/Δημήτρης Χατζηνικολάου, Λίζα Τριανταφυλλίδη, Διονυσία Μάτιου.
Οι πρωταθλητές Ελλάδας σε άνδρες και γυναικές θα ξεκινήσουν τις προσπάθειες τους από το ταμπλό των προκριματικών.
Λίζα και Διονυσία αντιμετωπίζουν στον 1ο γύρο τις Εσθονές Έμπερε/Κονσταντίνοβα (10:50 ώρα Ελλάδας) και εφόσον προκριθούν θα αντιμετωπίσουν το νικητή του ζευγαριού Παβέλκοβα Α./Παβέλκοβα Κ. (Τσεχία)-Χμιλ/Σέρντιουκ (Ουκρανία). Οι Τσέχες υπενθυμίζουμε ότι τον περασμένο Σεπτέμβριο αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες Ευρώπης (U18) στο Λουτράκι.
Στους άνδρες Δημήτρης και Σταύρος (στη φωτό από την κοινή προπόνηση τους με τις ομάδες της Εσθονίας που συμμετέχουν στο τουρνουά) ξεκινουν με τους Τσέχους Γιέζεκ/Βάμπερ και εφόσον προκριθούν στον 2ο γύρο θα αντιμετωπίσουν τον νικητή από το ζευγάρι Αντέλμο/Ματέους (Βραζιλία)/Σακριπάντι/Τσεκίνι (Ιταλία).
![](https://fortune.suntech.gr/sfw_clients/FortuneData174/Email/20177/363425903_6566603643423577_3994222743878295436_n.jpg)
![](https://fortune.suntech.gr/sfw_clients/FortuneData174/Email/20177/363425903_6566603643423577_3994222743878295436_n.jpg)
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Ντάλλας, Χατζηνικολάου: Πρεμιέρα στο ταμπλό του παγκόσμιου τουρνουά στην Κρακοβία
-
Κανέλλος και Ιωαννίδης στο κυρίως ταμπλό του παγκόσμιου τουρνουά στο Σβέτι Βλας
-
Στην τελική ευθεία οι Εθνικές ομάδες μπιτς βόλεϊ για τα Προολυμπιακά τουρνουά σε Τουρκία και Λιθουανία
-
CEV Beach Nations Cup 2024: Σε βατό όμιλο οι άνδρες, πιο δύσκολα οι γυναίκες
-
Πρώτη νίκη στο παγκόσμιο τουρνουά στη Μαγιόρκα για Διονυσία Μάτιου, Λίζα Τριανταφυλλίδη